Екскурсія до музею «Пирогово»

September 6, 2024
Національний музей народної архітектури та побуту України
         На південній окраїні міста Києва колись існувало селище Пирогів. На території якого, у далекому 1969 році заснували найбільший музей Європи (просто неба), це “Національний музей народної архітектури та побуту України”. Музей розташований серед зелених дібров стародавнього Голосіївського лісу. Мальовничі краєвиди відтворюють і доповнюють історичне середовище різних реґіонів України. Тут можна побачити й осягнути всю Україну, якою вона була понад сто років тому.
        Саме там кожен відвідувач має змогу поринути на кілька століть назад у минуле українського села, така своєрідна машина часу, опинитися в якій випала можливість і нам, студентам першого курсу факультету землевпорядкування разом з наставником групи Людмилою Гунько. Ми гуляли тихими вуличками українського села, насолоджувалися атмосферою, знайомилися з архітектурою та побутом.
 
       На території музею розташовано близько 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI–XX століть, що гармонічно вписалися в довколишній історичний ландшафт.
         Окрім споруд традиційного селянського двору, створені зразки громадських будівель: церква, школа, сільська управа, корчма.
 
       А традиційні українські млини – це, взагалі, витвори народної інженерної думки, що забезпечували потреби старого українського села в доступній енергії.
 
        Особливістю музею є те, що тут відбуваються гуляння під час народних свят. На мою думку, саме тоді можна повністю поринути в минулі часи. Коли нас оточує не лише архітектура, а й звичаї, одяг, ремесло, співи, танці та навіть улюблені страви наших предків.
        Музей – улюблене місце відпочинку киян та гостей міста. За один день його не обійти ,щоб все побачити. Думаю ми ще сюди повернемося, щоб відкрити для себе нове про старовинну Україну.
 
Вікторія Гаркавенко,

студентка 1 курсу факультету землевпорядкування 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook