НА КАФЕДРІ ВІДКРИЛАСЯ СУЧАСНА ЛАБОРАТОРІЯ «БІОЛОГІЯ ГРУНТІВ»
Ґрунти є природним середовищем для мікрофлори ‒ різноманітних бактерій, актиноміцетів і мікроміцетів. Ґрунтові мікроорганізми забезпечують функціонування біологічного і геологічного кругообігів хімічних речовин у природі, що є необхідною умовою безперервності життя. У 1 г родючого ґрунту може нараховуватись десятки мільйонів клітин мікроорганізмів, які відіграють надважливу роль в утилізації рослинних решток, відмерлих організмів, прижиттєвих органічних виділень, мінералізуючи їх до більш простих хімічних сполук (вода, вуглекислий газ, аміак).
Завдяки деструкції ґрунтовими мікроорганізмами органічних решток стають доступними для рослин зольні елементи живлення (фосфор, калій, кальцій, залізо, кремній, мікроелементи). Без участі мікроорганізмів неможливе й утворення гумусових речовин.
Для вивчення біологічних процесів, що відбуваються у ґрунтах, на кафедрі ґрунтознавства і охорони ґрунтів ім. професора М.К. Шикули створено сучасну навчально-наукову лабораторію «Біологія ґрунтів», що сприятиме більш якісному вивченню грунтів і їх важливої складової ‒ мікрофлори.
Урочисте відкриття навчально-наукової лабораторії «Біологія грунтів» відбулося 3 вересня 2024 року. Відкривали лабораторію проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Глазунова О.Г., декан агробіологічного факультету Коваленко В.П. та завідувач кафедри грунтознавства та охорони грунтів ім. М.К. Шикули Забалуєв В.О. На відкритті лабораторії були присутні представники адміністрації університету та співробітники інших кафедр факультету.
Віктор Олексійович, презентуючи лабораторію, зауважив про необхідність наблизити практичне навчання наших студентів до виробничих вимог.
Облаштування лабораторії виконано завдяки активній роботі проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності Тонхи О.Л., деканата агробіологічного факультету та особисто декана Коваленка В.П., співробітників кафедри, а також науковій співпраці з BTU Nature works, яка забезпечила лабораторію новими зручними меблями та іншим обладнанням.
Студенти агробіологічного факультету зможуть на сучасному обладнанні поринути у вивчення таємниць біології мікросвіту, а аспіранти і науковці зможуть проводити дослідження «живої» фази ґрунту, функціонування якої значною мірою визначає рівень родючості наших грунтів ‒ віковічних годувальників людства.
Марія Феделеш-Гладинець,
доцент кафедри