В університеті стартував міжнародний проєкт QuantiFOR

September 4, 2024

 

Розвиток наукового потенціалу вчених-лісівників на ранніх етапах наукової кар’єри залежить від набутих навичок щодо використання інструментів аналізу дослідницьких даних. Міжнародним проєктом QuantiFOR, який виконується відповідно до договору між Шведським університетом сільськогосподарських наук (SLU) та НУБіП України, передбачено проведення серії тренінгів для аспірантів та молодих вчених з України з професійного використання інструментів R програмування. В період з 1 по 31 серпня 2024 року професор кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Віктор Миронюк та аспірант Андрій Одруженко пройшли стажування в Південно-Шведському центрі лісових досліджень SLU, організованого в рамках проєкту QuantiFOR.

 

Під час візиту, спільно з представниками SLU, розроблено зміст та тренувальні матеріали для першого навчального семінару, який відбудеться в НУБіП України 23-25 вересня 2024 року. Також заплановано технічні заходи по проєкту на наступний рік, зокрема тренінг з геоінформаційних систем для лісівників, літня школа для молодих науковців.

Шведські колеги продемонстрували свої наукові розробки щодо використання безпілотних літальних технологій та лазерного сканування для дослідження стану лісів, пошкодження лісових насаджень, інших дослідницьких задач. Варто зазначити, що Швеція одна з перших почала використовувати технологію LiDAR у лісовому господарстві. Дані LiDAR у Швеції почали збиратись у 2009 році Шведським управлінням картографії, кадастру та земельної реєстрації, наразі дані оновлюються майже для всієї країни – це важливий елемент неперервного моніторингу лісів і лісової інвентаризації. Під час польових візитів Андрій Одруженко та Віктор Миронюк мали чудову нагоду познайомитися зі збором матеріалів лідарної зйомки з допомогою дрона, а також програмним забезпеченням для їхньої обробки.


 

 

На завершальному етапі стажування Віктор Миронюк презентував результати останніх досліджень щодо оцінювання стану лісів в Україні в умовах війни за допомогою супутникової зйомки та національної інвентаризації лісів (НІЛ), які були нещодавно опубліковані в рейтинговому журналі Forest Ecology and Management (https://doi.org/10.1016/j.foreco.2024.122156).

 

Віктор Миронюк і Андрій Одруженко висловлюють подяку постдокторанту SLU Максиму Мацалі, координатору проєкту від шведської сторони, за якісно організований візит, а також МОН України за підтримку в наданні дозволу на перетин кордону в цей непростий для країни час.

Олександр Леснік,
заступник директора
ННІ лісового і садово-паркового господарства

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook