Значення виробничої практики з гігієни харчових продуктів у підготовці магістрів ветеринарної медицини: опанування практичних навичок в умовах лабораторій ринків м. Києва та на виробництві.

August 31, 2024
факультет ветеринарної медицини

Магістри спеціальностей "Ветеринарна медицина" та "Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза" успішно завершили виробничу практику з гігієни харчових продуктів у лабораторіях ринків Києва, акредитованих за стандартом ISO 17025, до організації якої активно долучилися викладачі кафедри гігієни тварин і харчових продуктів імені професора А.К. Скороходька.

Гігієна харчових продуктів є критично важливою частиною навчальної програми підготовки магістрів ветеринарної медицини, відіграючи ключову роль у забезпеченні «суспільного благополуччя». Ця дисципліна є особливо значущою, оскільки в багатьох країнах фінансування ветеринарної освіти часто залежить від забезпечення цього «суспільного благополуччя», яке забезпечує підготовку висококваліфікованих спеціалістів та є основою для оцінки знань і навичок, які необхідні для успішного складання ЄДКІ (Єдиного державного кваліфікаційного іспиту).

 

Дисципліна «Гігієна харчових продуктів» включає знання та навички необхідні для захисту споживачів і поліпшення громадського здоров'я та не лише забезпечує підготовку висококваліфікованих спеціалістів, але й включає набуття ключових компетенцій відповідно до стандартів EAEVE (Європейської асоціації закладів ветеринарної освіти).

Серед основних компетенцій, які магістри опанували протягом практики, — використання професійних здібностей для сприяння розвитку ветеринарних знань та концепції «Єдиного здоров'я» з метою забезпечення здоров'я людей, тварин та навколишнього середовища, а також досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

Магістри навчилися:

- проводити передзабійний огляд тварин, що використовуються для виробництва харчових продуктів, звертаючи увагу на аспекти благополуччя, а також систематично проводити загальний післязабійний огляд, записувати спостереження, відбирати зразки тканин, зберігати та транспортувати їх. 

- перевіряти харчові продукти і корми для визначення умов, що впливають на якість і безпеку продуктів тваринного походження, включаючи пов'язані з ними харчові технології.

- захищати здоров'я населення (громадське здоров’я) шляхом виявлення умов, які прямо чи опосередковано пов'язані з тваринами, їх продуктами та побічними продуктами, коли вони сприяють захисту, збереженню та покращенню здоров'я людей. 

Крім того, магістри демонстрували базові знання з організації, управління та законодавства, пов'язаного з гігієною харчових продуктів. Вони розуміють економічний та емоційний контекст, у якому працює ветеринарний лікар, і здатні контролювати та сприяти підтримці здоров'я та безпеки населення та навколишнього середовища. Студенти також продемонстрували знання принципів забезпечення якості та управління ризиками на практиці. Практика також включала розвиток комунікаційних навичок, ефективної міжособистісної взаємодії, лідерства, управління, роботи в команді, взаємоповаги та інших м'яких навичок (soft skills), що є важливими для успішної професійної діяльності ветеринарного фахівця.

 

Магістри, які проходили практику, отримали можливість глибше зрозуміти важливість гігієни харчових продуктів як елемента глобальних зусиль з забезпечення продовольчої безпеки та реалізації концепції «Єдиного здоров'я». Це концепція, що об'єднує зусилля у сфері людського, тваринного та екологічного здоров'я. Профілактична медицина, як частина гігієни харчових продуктів, є ключовим елементом у запобіганні захворюванням і забезпеченні загального здоров'я суспільства.

Практика в акредитованих лабораторіях та в умовах виробництва дозволила магістрам не тільки закріпити теоретичні знання, але й набратися практичного досвіду відповідно до міжнародних стандартів. Це сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців, які можуть ефективно впливати на забезпечення безпеки харчових продуктів і збереження громадського здоров'я.Такий комплексний підхід до навчання забезпечує магістрам впевненість у своїх знаннях і навичках, необхідних для успішного складання ЄДКІ, а також готовність до реальних викликів у професійній діяльності.

 

Марія ГАЛАБУРДА, доцент кафедри гігієни тварин і харчових продуктів імені професора А.К.Скороходька

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook