Обрання дисциплін для вивчення: вибір за магістрами
Обрання дисциплін для вивчення: вибір за магістрами
August 21, 2024
факультет землевпорядкування
Стратегія реформування вищої освіти передбачає створення системи моніторингу та постійного поліпшення якості вищої освіти, що відповідає рекомендаціям і стандартам Європейського простору вищої освіти, враховує кращі світові практики та виступає головною технологією досягнення відповідності освітньої системи вимогам і потребам суспільства.

21 серпня 2024 року на кафедрі землевпорядного проєктування відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» галузі знань 19 Архітектура та будівництво, а саме перелік обов’язкових та вибіркових компонентів програми та їх логічної послідовності. На вільний вибір здобувачів кафедра землевпорядного проєктування представила такі вибіркові блоки: Вибірковий блок 1 «Землеустрій та кадастр», Вибірковий блок 2 «Консолідація земель і земельний банкінг», Вибірковий блок 3 «Охорона земель», Вибірковий блок 4 «Геоінформаційні системи у землеустрої», Вибірковий блок 5 «Оцінка землі та нерухомого майна», Вибірковий блок 6 «Геодезично-картографічні технології землеустрою».

У процесі обговорення гарант освітньо-професійної програми завідувач кафедри землевпорядного проєктування Андрій Мартин акцентував увагу здобувачів на сучасних вимогах до якості вищої освіти при підготовці магістрів зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», та детально зупинився на кожному вибірковому блоці.

Вибірковий блок 1 «Землеустрій та кадастр» включає такі навчальні компоненти: Системи автоматизованого проектування в землеустрої, Територіальне планування та просторовий, Управління якістю землевпорядних робіт, Стандартизація в землеустрої та кадастрі.

Вибірковий блок 2 «Консолідація земель і земельний банкінг» включає такі навчальні компоненти: Вступ до консолідації земель, Процедура й етапи консолідації земель, Правові та інституційні засади консолідації земель і земельного банкінгу , Оцінка земель і планування сільської інфраструктури при консолідації земель.
Вибірковий блок 3 «Охорона земель» включає такі навчальні компоненти: Формування агроландшафтів, Оцінка і прогноз якості земель, Контроль за використанням земель, Формування обмежень та обтяжень у землекористуванні.
Вибірковий блок 4 «Геоінформаційні системи у землеустрої» включає такі навчальні компоненти: Геоінформаційне моделювання, Методи дистанційного зондування Землі, Геопросторовий аналіз, Інтеграція ГІС, ДЗЗ і ГНСС в моніторингу геосистем.
Вибірковий блок 5 «Оцінка землі та нерухомого майна» включає такі навчальні компоненти: Інформаційне забезпечення оцінки земель, Реєстрація речових прав на нерухоме, Кадастри природних ресурсів, Оцінка землі та нерухомого майна.
Вибірковий блок 6 «Геодезично-картографічні технології землеустрою» включає такі навчальні компоненти: Комп'ютерні технології в картографії, Інфраструктура геопросторових даних, Топографо-геодезичне і картографічне забезпечення землеустрою, Природоресурсне картографування.

Здобувачі вищої освіти мають можливість самостійно обрати вибірковий блок для навчання, що дає їм можливість в подальшому краще реалізувати себе в сфері геодезії та землеустрою при виборі місця працевлаштування.
Дякуємо здобувачам за увагу!
Ірина КОЛГАНОВА
Доцент кафедри землевпорядного проєктування