Практичні навички та компетенції – основна мета навчальної практики з геодезії

20 August 2024, 12:20


Літні навчальні практики є невід’ємним освітнім компонентом підготовки фахівців ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Навчальна практика з геодезії, що передбачена для студентів 2 курсу факультету землевпорядкування, відіграє важливу та ключову роль для опанування сучасного геодезичного обладнання. Метою даної практики є систематизація, закріплення, поглиблення та узагальнення знань, отриманих при вивченні теоретичного курсу, придбання навичок виконання польових вимірювань і методики камеральної обробки їх результатів за комплексом наступних видів геодезичних робіт. Цього року, враховуючи обмеження воєнного стану, місцем проведення практики було обрано територію базового навчального закладу НУБіП України.

Доцентом кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Тетяною Зубок було проведено вступний інструктажу з техніки безпеки щодо дотримання правил охорони праці і техніки безпеки. Окрім того, декан факультету землевпорядкування Тарас Євсюков та керівники начальних практик: професор кафедри геодезії та картографії Іван Опенько, доценти Олексій Жук та Олександр Шевченко – поінформували студентів щодо дій у разі повітряної тривоги, а також наголосили про необхідність дотримання правил безпеки, особливо в умовах воєнного стану.



Для успішного виконання поставлених завдань та освоєння нових практичних вмінь та навичок студенти працюють під пильним оком керівників. Отримавши необхідне геодезичне обладнання (тахеометр GeoMax, Leica 405, Leica 1200, Hitarget, Trimble; нівеліри; штативи; рейки; відбивачі; електронні рулетки), здобувачі розпочали виконувати перші практичні роботи. Програмою навчальної практики з геодезії передбачається виконання таких видів робіт, як створення мережі полігонометрії 1 розряду та висотної мережі нівелювання IV класу. Роботи, які виконувалися студентами, поділялися на два етапи: польові і камеральні. При проведенні польових робіт, а саме створення мережі полігонометрії 1 розряду, бригади ознайомились з полігонами, які знаходились на території навчальних корпусів університету та Ботанічного саду НУБіП України. Далі студенти розпочали виконувати вимірювання кутів на пунктах полігонометрії способом кругових прийомів за триштативною системою оптичними та електронними приладами не нижче 5-секундної точності. Оскільки навчальна практика проходила у складі бригад по 5-6 осіб, це дало можливість студентам виявити свою здатність працювати у команді та виконувати різні види робіт як під час польової, так і під час камеральної її частини. Кожен із учасників бригади безпосередньо виконував важливу роль поставлених завдань.

 


Практичні навички та компетенції – основна мета навчальної практики з геодезіїза надану можливість. Після прибуття на геодезичний полігон, заступник директора з наукової роботи ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» Олександр Мельник ознайомив з історією та особливостями функціонування підрозділу. Викладачі провели екскурсію територією полігону, поділилися досвідом проходження практики та дали майбутнім землевпорядникам завдання знайти на навчальному майданчику геодезичні пункти з використанням сучасного GNSS-обладнання. Студенти отримали незабутні враження. Після виконання завдань вони приготували обід у польових умовах, обмінялися досвідом і позитивними емоціями, що стало цінним результатом практики, який надовго залишиться в пам’яті.

 

 

Навчальна практика з геодезії залишила для всіх студентів незабутні враження та емоції. Найголовніше – майбутні фахівці здобули нові знання та навички, які в подальшому навчанні сформують необхідні компетенції майбутнього спеціаліста.

Аня Тараненко,
студентка факультету землевпорядкування

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook