Відбулася всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів «ЕКОНОМІЧНІ ДНІ – 2024»
Відбулася всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів «ЕКОНОМІЧНІ ДНІ – 2024»
April 10, 2024
На економічному факультеті 10 квітня 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів «ЕКОНОМІЧНІ ДНІ – 2024».
З вітальним словом до учасників звернувся декан економічного факультету Анатолій ДІБРОВА, який побажав плідної роботи та цікавих доповідей.
Анатолій БОБРОВЕЦЬКИЙ представив доповідь на тему: «Продовольча безпека як елемент національної безпеки», де визначив виклики, з якими зіштовхнулося українське суспільство протягом останніх років. Доповідач наголосив, що з початком вторгнення рф в Україну суттєво загострилися питання щодо досягнення ефективного розвитку національної економіки та забезпечення безпеки суспільства, в структурі якої особливе значення посідає продовольча безпека.
Ткач НАЗАР презентував дослідження щодо вирощування та популяризації нішевих сільськогосподарських культур в Україні. Доповідач назвав основні причини зростання попиту на нішеві культури та їх переваги.
Про особливості використання товарних деривативів в умовах війни та збройних конфліктів розповів Анатолій СТОЯНОВ. Він зосередив увагу слухачів на видах деривативних контрактів та їх страхуванні.
Аделіна КОШІЛЬ розповіла студентам про облікове забезпечення операцій з електронними грошима. Доповідачка зазначила, що у сучасному цифровому світі електронні гроші стають все більш популярним інструментом фінансових операцій. З кожним роком обсяги цифрових платежів та електронних переказів швидко зростають, ставлячи перед собою нові виклики та завдання для підприємств. Одним із ключових аспектів ефективної роботи з електронними грошима є їх відображення в обліку.
Вікторія ШТАКАЛ виступила з доповіддю «Аналітика сталого розвитку в умовах сучасних викликів», де виокремила безпрецедентні виклики для сталого розвитку під час війни в Україні, одним з яких є гуманітарна катастрофа, що супроводжується стагнацією економічного розвитку, знищенням соціальної та критичної інфраструктури.
Софія РЕДЬКА зацікавила аудиторію особливостями діяльності ломбардів в Україні. В своїй доповіді Софія здійснила аналіз кількості функціонування ломбардів в Україні та представила переваги та недоліки ломбардних кредитів.
Завершила серію виступів на конференції Єлизавета СКРИПНИК яка охарактеризувала експорт та імпорт сільськогосподарської продукції в Україні та окреслила можливості для розвитку аграрного сектору в Україні.
Результати наукової роботи молодих вчених представлено у збірнику наукових праць, за результатами роботи конференції.
Дякуємо ЗСУ за можливість очного проведення конференції, а спікерам та учасникам за цікаві доповіді!
Юлія Негода,
заступник декана економічного факультету з наукової роботи