Перший крок до вибору професії
Перший крок до вибору професії
February 8, 2024
Не професія обирає людину, а людина професію
Сократ
Проблема вибору професії завжди була актуальною і залишається такою в сучасних жорстких умовах воєнного стану.Попри те, що війна є найбільшим переживанням для дітей і дорослих, переважна більшість молоді вірять у власні сили й переконані, що докладають максимум зусиль для самореалізації у майбутній професійній діяльності та житті.
Нині кожного випускника школи цікавлять питання вибору професії, закладу вищої освіти, освітньо-професійної програми і можливостей для всебічної самореалізації кожного здобувача освіти.
З метою полегшення вибору університету і майбутньої професії 06 лютого для учнів двох випускних класів Уманського ліцею №1 Уманської міської ради Черкаської області було проведено профорієнтаційну зустріч (майстер-клас із написання мотиваційного листа) з викладачами кафедри соціальної роботи та реабілітації Національного університету біоресурсів і природокористування України Інною Осадченко та Іриною Демченко.
Одинадцятикласники ознайомилися зі структурою та прикладами написання кожної частини мотиваційного листа, правилами подання та критеріями його оцінювання.
![](/sites/default/files/u188/2222222_-_kopiya.jpg)
Викладачі розповіли про НУБіП України (рейтинг університету, розташування, матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу, особливості навчання, умови проживання в студмістечку, можливості активного студентського життя тощо). Також було акцентовано увагу на актуальності підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Соціальна робота» та унікальності освітньо-професійної програми, можливості практичної підготовки та працевлаштування.
Спілкувалися щодо умов навчання за програмами подвійних дипломів, про успішних випускників кафедри, цікаві студентські проєкти під час навчання, традиції та іміджеві заходи в Університету.
![](/sites/default/files/u188/2222222_-_kopiya_-_kopiya.jpg)
З метою психосоціальної підтримки молоді під час війни, Інна Осадченко провела кілька вправ на розвиток позитивної мотивації «Позитивчики» (афірмації, установки, бажання тощо), а також прийом «Весела казка» за власною авторською методикою. У складеній наприкінці зустрічі казці («Весела казка про...») учні двічі назвали слово «позитив» та «позитивчики», а це означає, що зустріч була позитивною!
![](/sites/default/files/u188/2222222_-_kopiya_-_kopiya_-_kopiya.jpg)
![](/sites/default/files/u188/zobrazhennya5_-_kopiya.png)
Викладачі кафедри соціальної роботи та реабілітації щиро дякують за співпрацю адміністрації, класним керівникам та практичному психологу Уманського ліцею №1 Уманської міської ради Черкаської області.
До наступної зустрічі в НУБіП України!
Професор кафедри соціальної роботи та реабілітації,
Ірина ДЕМЧЕНКО