НЕ СПРИЯЙТЕ ВОРОГУ!

October 12, 2023
Ніжинський агротехнічний інститут

Інформаційний захід про запобігання поширенню анонімних повідомлень терористичного характеру було проведено в інституті: 11 жовтня – для студентів факультету агротехнологій та економіки; 12 жовтня – для студентів факультету інженерії та енергетики.

Підставою для публічного висвітлення саме цієї тематики стали події, які, нажаль, мають значне поширення у молодіжному середовищі. Майже щодня сайти рясніють новинами про зовсім непоодинокі випадки нібито замінувань не лише різних інфраструктурних об’єктів, а і насамперед закладів освіти – шкіл, коледжів, університетів.

Зазначені терористичні прояви у вигляді електронних анонімних повідомлень у більшості випадків неправдиві та є елементами інформаційно-психологічних операцій, які реалізуються за координації спецслужб російської федерації. Зокрема, враховуючи зростання кількості викладених фактів, вказані протиправні діяння спрямовані на дестабілізацію обстановки та поширення панічних настроїв серед населення регіону. Такі дії провокують відволікання сил та засобів правоохоронних органів на хибні об’єкти, що може сприяти залишенню поза увагою передумов до реальних загроз.

Росію вже давно, ще 22 травня 2022 року, парламент України законом №7214 визнав державою-терористом. Провідні європейські інституції та цілий ряд європейських держав протягом 2022-2023 років теж визнали режим російської федерації – терористичним.

Отже, мета всіх цих ворожих ІПСО лише одна – використання нашої молоді для дестабілізації внутрішньої ситуації у знекровленій країні, яка обороняється від жорстокої агресії. І на жаль, правильно зазначають і правоохоронці, і науковці-аналітики, що саме війна «допомагає» певному зростанню кількості осіб, які схиляються у своїй поведінці до правового нігілізму.

У ході численних перевірок, проведених Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області, та аналізу терористичних проявів встановлено, що до окремих фактів вказаної протиправної діяльності причетні неповнолітні особи з числа учнів та студентів закладів освіти Чернігівської області.

Присутні на заході студенти інституту дослідили, як же на ці загрози реагує самé право, що каже Закон.

З’ясували, що нормативна база регулювання цієї суспільної проблеми розвинена в Україні достатньо. Насамперед вона представлена Основним Законом, Кримінальним кодексом та низкою спеціальних законів. А тому погодилися, що для ефективного протистояння цій чужій інформаційно-психологічній навалі потрібно ще й індивідуальне свідоме дотримання вітчизняних правових норм. Кожним і кожною.

І поки молода особа таки справді не докотилася кривою стежкою до тероризму, не зайвим буде, щоб вона усвідомлювала (і бачила!!) ознаки злочину, який прямо передує цій великій суспільній біді.

Тому так ретельно студенти розглянули склад злочину «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності». Кожний із чотирьох його елементів був проілюстрований і усвідомлений. Тому й юридична відповідальність, передбачена кримінальним законом, була визнана логічною і справедливою.

Єдино вірним підсумком спільної розмови став висновок, що треба бути свідомими, відповідальними, пильними і не підігравати ворогові.

Олександр Грабовецький, провідний юрисконсульт;
Олена Ситнік, провідний фахівець навчально-методичного відділу
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook