Враження від проведення другого дня очної практики з агроекології
Враження від проведення другого дня очної практики з агроекології
30 June 2023, 18:20
Навчальна практика з агроекології відіграє важливу роль у житті студента-еколога. Вона надає змогу застосовувати отримані теоретичні знання в реальних агроекологічних ситуаціях. Студент отримує можливість спостерігати і досліджувати екосистеми, вивчати різні аспекти землеробства та їх вплив на навколишнє середовище. Практика з агроекології допомагає студенту розуміти важливість ведення збалансованого та стійкого землеробства. Вона сприяє розвитку екологічного мислення, навичок роботи в команді та здатності приймати рішення на основі аналізу наукових даних.
Під час другого дня практики ми поглибили свої знання з теми: «Засміченість фітобіотою сільськогосподарських угідь». Першою досліджуваною локацією було вибрано плодовоовочевий сад НУБіП України. Побувавши у ньому найбільше вразило поле квітучих рослин у жовто-блакитних тонах прапору України з гірчиці жовтої (Sinapis arvensis) та фацелії пижмолистої (Phacelia tanacetifolia). Оглянувши цю територію детальніше можна було помітити, що серед рослин фацелії зустрічалися поодинокі рослини гірчиці, що свідчить про нерівномірну схилову поверхню, де завдяки агрометеорологічним чинникам насіння гірчиці емігрувало на сусідню ділянку.
Наступним об’єктом досліджень було урочище «Дідорівка». Голосіївські (Дідорівські) ставки – це каскад водойм, що утворилися на одноіменному струмку, що протікає територією Голосіївського лісу. Дана заліснена територія, екологічно сприятлива для рекреаційного використання, має потужні мулисті осади. У прибережній частині спостерігаються лінійні розмиви, що вказують на проходження процесів водної ерозії. Загалом, для Дідорівському урочища характерне бобово-злакове різнотрав'я, однак ближче до води рослинність здебільшого представлена осокою та хвощем.
Далі ми продовжили практику йдучи лісовими галявинами, які знаходяться поблизу урочища. Подорожуючи, можна було помітити значну кількість упавших засохших дерев, переважно дубів і грабів. Серед ймовірних причин цих явищ є кліматичні зміни, пов’язані із посушливістю в останні роки, нестачею вологи, активізацією ентомофауни – жуків-короїдів, які сильно пошкоджують дерева, позбавляють їх кори, а ті, у свою чергу, за сильних вітрів здатні до вилягання.
За цей день практики я дізналася багато нової актуальної інформації, поглибила знання з даної теми, які стануть в нагоді у моїй майбутній професійній діяльності. За три роки навчання це була найпродуктивніша практика завдяки очному (змішаному) формату її проведення. Вдячна керівнику практики Бережняку Євгенію Михайловичу за цей інформаційно-насичений день, за який ми обговорили і побачили екологічний стан екосистем Голосіївського лісу, вперше відвідали плодовоовочевий сад НУБіП України та переглядали цікаві відеоролики з даної проблематики. Також мені вдалося дізнатися детальніше про найпоширеніші види бур’янів в Україні, ефективні способи боротьби з ними, вирощування органічної продукції без застосування хімічних речовин та біологічні методи боротьби зі шкідниками. Наостанок хочеться додати, що позитивні враження й емоції від цього дня практики залишаться у моїй пам’яті надовго.
Аліна Буцан, студентка 3-го курсу
спеціальності 101 «Екологія»