Тривають традиційні зустрічі із предмету «Соціологія» на онлай-курсах з підготовки до ЄФВВ в магістратуру за спеціальністю «Психологія» із студентами психологами
Сьогодні, 15 червня 2023 року о 14.00, в рамках роботи безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до складання ЄФВВ із предметного тесту з психології та соціології відбулась лекція на тему «Соціологічна думка другої половини XX – початок XXІ ст.», яку було прочитано доцентом кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Сєкуновою Ю.В.
Студентам-психологам лектором було озвучено та розкрито такі питання: специфіку «Структурно-функціональної теорії» Толкотта Парсонса; концепцію «Соціальної дії»; соціалізацію і соціальний контроль як механізми інтеграції індивіда до соціальної системи; «Функціональний аналіз» Роберта Мертона.
Було відзначено, що Структурно-функціональна теорія Толкотта Парсонса є однією з провідних теорій в соціології, яка досліджує суспільні структури та їх функціонування. Теорія покладається на основні принципів ідеї, що суспільство є складною системою, в якій різні соціальні елементи взаємодіють між собою та виконують певні функції для забезпечення стабільності та розвитку суспільства.
Доцент привернула увагу студентів психологів до дослідження та змісту теорії «Концепція соціальної дії», яка розглядає індивіда як активного учасника соціального життя, здатного до вчинків та взаємодії з іншими людьми. Допомагає розуміти причини, мотивацію та наслідки соціальних дій, а також взаємозв'язок між індивідами та суспільством у цілому. Також було проаналізовано поняття соціальний контроль, який є іншим механізмом інтеграції індивіда до соціальної системи. Включає набір норм, правил, санкцій та механізмів, які спрямовані на регулювання поведінки і забезпечення дотримання соціальних норм. Соціальний контроль може бути формальним (закони, правила, установи) і неформальним (норми, цінності, стереотипи, звичаї).
На лекції було обговорено, що «Функціональний аналіз», розроблений Робертом Мертоном, є одним з важливих підходів у соціології, який ставить у центр досліджень розуміння функцій та ролі соціальних явищ у суспільстві. Цей підхід акцентує увагу на тому, як соціальні структури, інститути та процеси сприяють підтримці та забезпеченню функціонування суспільства.
Розгорнулась дискусія серед студентів щодо впливу розглянутих теорій на сучасне суспільство.
Розмова відбулася в теплій дружній атмосфері. Для зручності сприйняття інформації найважливіші аспекти теми були висвітлені лектором в презентації.
Зустрічі будуть тривати й надалі.
Успіхів вам, наші шановні випускники!!!
Юлія Сєкунова,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук