Роль та значення «Історії та теорії соціології» в сучасному суспільстві: обговорення теми із студентами на онлай-курсах з підготовки до ЄФВВ в магістратуру за спеціальністю «Психологія»

June 1, 2023

Сьогодні, 1 червня 2023 року о 14.00, в рамках роботи безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до складання ЄФВВ із предметного тесту з психології та соціології відбулась лекція на тему «Історія та теорія соціології», яку було прочитано доцентом кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Сєкуновою Ю.В.

Студентам-психологам лектор розкрила зміст теорій та проаналізувала: «Позитивізм» Огюста Конта, зокрема зміст його концепції співвідношення суспільства та індивіда; «Органіцизм та еволюціонізм» у теорії Герберта Спенсера; «Інтеракціонізм»; теорію Чарльза Хортона Кулі «Дзеркального Я».
Було відзначено, що Позитивізм Огюста Конта – це філософська і соціологічна концепція, яка вплинула на розвиток соціології як науки. О. Конт вважав, що соціологія має вивчати суспільство на основі наукового підходу, подібно до природничих наук. Ця концепція акцентує увагу на обʼєктивних фактах, спостереженнях та емпіричних даних, які можуть бути виміряні і перевірені. В лекції проаналізовано «Органіцизм та еволюціонізм», що є двома ключовими складовими в теорії Герберта Спенсера, який був визначним англійським соціологом та філософом XIX століття. Г. Спенсер розглядав суспільство та живу природу як живі організми, які знаходяться в стані постійного розвитку та еволюції.

Доцент привернула увагу студентів до дослідження та змісту теорії «Інтеракціонізму» – це соціологічна теорія, яка зосереджується на вивченні взаємодії та спілкуванні між індивідами у соціальному контексті. Цей підхід акцентує увагу на ролі взаємодії в формуванні соціальної реальності та сприйнятті індивідами цієї реальності. Не можливо також було в цій лекції оминути теорію «Дзеркального Я» Чарльза Хортона Кулі, яка є ключовим поняттям в інтеракціонізмі, який є однією з важливих соціологічних теорій. Ця теорія стверджує, що індивід отримує свою самосвідомість та визначає свою ідентичність через взаємодію з іншими людьми в соціальному середовищі.

Розгорнулась дискусія серед студентів щодо впливу теорії «Дзеркального Я» на сучасне суспільство, в результаті пролунала думка, що багато громадян залежні від думки інших.
Отже, прослідковується вплив традиційних соціологічних концепцій на сучасне суспільство.
Розмова відбулася в теплій дружній атмосфері. Для зручності сприйняття інформації найважливіші аспекти теми були висвітлені лектором в презентації.
Зустрічі будуть тривати й надалі.

Успіхів вам, наші шановні випускники!!!

 

 

 

Юлія Сєкунова,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook