Тенденції у галузі наук про життя обговорили на Міжнародній конференції
12 травня на базі інституту відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Глобальні та національні тенденції у галузі наук про життя».
Учасниками конференції стали понад 140 науковців з 8 країн та майже 40 установ. Пленарне засідання розпочалося з хвилини мовчання за членом оргкомітету Даріушем-Олесем Павліщи та всім загиблими в російсько-українській війні українцями.
З вітальним словом до учасників звернулися Петро Пачоскі, заступник міського голови Єленя-Гура, почесний доктор, відповідальний за департамент освіти та спорту (Польща); Andrey Zahariev, декан факультету фінансів Господарської академії Д.А. Ценова (Болгарія); Žaneta Simanavičienė, професор Університету Миколаса Ромеріса (Литва).
Перша наукова доповідь проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Кваші була зосереджена на глобальних виклики для України в контексті формування продовольчої безпеки».
Продовжила дискусію по заданій тематиці професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Національного університету біоресурсів та природокористування України Лідія Шинкарук з темою «Продовольча безпека та інклюзивний розвиток аграрного сектора України».
Експерт регіонального представництва ФАО по Європі і Центральній Азії (Рим, Італія) Сергій Петруха представив результати досліджень за темою «Інститути сільського розвитку в умовах воєнного стану та біоімперативи поствоєнного відновлення».
Головний науковий співробітник Національного наукового центр «Інститут аграрної економіки» Володимир Россоха з темою «Розвиток технологічного забезпечення виробництва зернових культур в Україні»
Професор кафедри «Фінанси і митна справа» Університету «Туран-Астана» (республіка Казахстан) Кульшарія Шаяхметова доповіла про розвиток аграрного сектору Республіки Казахстан.
Доцент кафедри технологій і управління Конотопського інституту Сумського державного університету Дмитро Власенко закцентував увагу на підвищенні конкурентоспроможності транспортних підприємств.
Під час панельних дискусій були заслухані доповіді молодих науковців та здобувачів вищої освіти.
З матеріалами конференції можна ознайомитися у розділі "Результати конференцій".
Оргкомітет конференції продовжить роботу над формуванням резолюції для направлення до Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерства соціальної політики України.