Підсумки міжнародної науково-практичної онлайн конференції «Сучасні підходи до мінерального та вітамінного живлення корів»

August 15, 2022

    11 серпня 2022 року на кафедрі годівлі тварин та технології кормів ім.П.Д.Пшеничного відбулась міжнародна науково-практична онлайн конференція присвячена мінеральному та вітамінному живленню корів. Понад 60 учасників з різних куточків світу об’єдналися для обговорення актуальних питань живлення корів.

    Відкрив конференцію завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук, професор Михайло Сичов. Ним було акцентовано увагу на важливості питання повноцінного мінерального і вітамінного живлення корів, його впливі на продуктивність, відтворні якості та рентабельність виробництва молока.

    Доктор Білл Вайс, професор кафедри тваринництва Університету штату Огайо (США) розказав про найсучасніші норми мінерального і вітамінного живлення NRC 2021 (NASEM) та порівняв їх із даними 2001 р, закцентувавши увагу на змінах.

    Найважливішою відмінністю є нормування мінеральних речовин та вітамінів не у розрахунку на тварину за добу, а у розрахунку на одиницю сухої речовини раціону. Потреба дійних і сухостійних корів диференційована на підтримання життєдіяльності та для забезпечення продуктивності. Відносно деяких нутрієнтів потреба змінилась, порівняно з вимогами 2001 р. досить суттєво, інколи на 50%.

    Також було акцентовано увагу на питаннях синергізму та антагонізму між окремими макро-, мікроелементами та вітамінами, а також іншими поживними речовинами раціону.

     Доповідач спільно із представниками української компанії «AVA GROUP» влаштували конкурс на найцікавіше запитання за темою доповіді. Переможець безкоштовно отримає друковане видання: «Nutrient requirements of dairy cattle», 2021 р. видання.

    Професор Михайло Сичов доповів про вплив згодовування 2,5- гідрокальциферолу Д3 в сухостійний передотельний період на мінеральний обмін, енергетичний баланс та майбутню лактацію молочних корів. Дмитро Уманець у своїй доповіді розкрив роль хрому в живленні молочної худоби. Доцентом Ігорем Ільчуком були розкриті питання впливу рівня мікроелементів на обмінні процеси в організмі корів, їх продуктивність та якість молока. Іван Баланчук доповів про результати досліджень використання карбонату калію, в якості добавки, для підвищення концентрації молочного жиру та продуктивності молочних корів на початку лактації. Тетяна Голубєва розказала про вплив органічних джерел фосфору в сухостійний період на майбутню продуктивність корів. Щодо використання лактату кобальту в загальному змішаному раціоні молочних корів в кінці лактації доповіла Руслана Уманець. Щодо біохімічних основ нормування вітамінного живлення корів доповіла Ольга Ісько. Роман Вознюк поділився результатами досліджень впливу на енергетичний баланс, протеїновий обмін і продуктивність молочних корів комбінованого складу біотину, фолієвої кислоти і вітаміну В12. Біохімічні основи нормування мінерального живлення корів були показані Владиславом Пітерою, а про ефективність ведення до раціону бетакаротину коровам молочних порід перед отеленням розказала Лілія Пітера.

    Активну участь у обговоренні взяли науковці США, Нідерландів, Чехії, України, представники провідних компаній, студенти та аспіранти. Учасники відмітили важливість і необхідність проведення подібних заходів та сформували коло практичних питань для наступної зустрічі восени.

Асистент кафедри годівлі тварин
та технології кормів ім.П.Д.Пшеничного
Лілія ПІТЕРА


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook