Парк природи «Беремицьке»

21 November 2021, 9:34

 Влітку я відвідала парк природи «Беремицьке», який знаходиться в Остерській ОТГ на Чернігівщині. Метою моєї екскурсії було ознайомитися з парком, в якому відтворюють первозданну природу, притаманну ще до утворення Київської Русі.

Втілюючи ідею ревайлдингу (відновлення природи, притаманної тій чи іншій місцевості), працівники парку засаджують і заселяють територію тими видами рослин, тварин, птахів, комах, які утворять замкнутий біологічний цикл прадавнього чернігівського Полісся. При організації парку «Беремицьке» були проведені дослідження для з’ясування, що характерно цій місцевості, а що є нетиповим. Відповідно до результатів Тетяни Ферлівської (директора парку), було зроблено розчистку і роботи з насадження й насівання різних видів рослин. Тварини перебувають у напіввільному стані і мають самостійно харчуватися. Яри довелося очищати від побутового сміття, яке скидалося в них роками, а значну територію – від робінії. Її, насіяли тут колгоспники в 50-60-х роках минулого сторіччя. Та з часом робінія витіснила звідси все – сосни, берези, ліщину, інші види дерев і кущів, які тепер доводиться відновлювати.

Офіційне відкриття парку відбулося 13 жовтня 2017 року. Його загальна площа становить близько 500 га, з яких 200 вже впорядковано й нанесено на картографічну основу. На ній позначено три туристичні маршрути. Вони прокладені лісовими стежками й дозволяють пройтися навісними містками над ярами, побачити штучні озера, реконструкції скіфських скульптур, старослов’янське капище.

Паралельно з відновленням популяцій представників дикої фауни, в парку зайнялися й відродженням старовинного бджільницького промислу – бортництва. Для цього в лісі, уздовж екостежок, розвісили з десяток бортів – вуликів-колод і окреслили подальші завдання.

 

Багато видів тварин, які колись населяли цю територію вже, або знищені людьми, або занесені до Червоної книги. Тому, частину з них у парк доводиться завозити з-за кордону. Цього року тут мають з’явитися туроподібні – дикі корови, які в давнину мали півтори тонни ваги й метрові роги. Свого часу вони були найбільшими тваринами цієї місцевості. Повернути в чернігівські ліси сподіваються цьогоріч і зубра.

 

Студентка 2 курсу 2 групи, спеціальність Екологія

Смірнова Каріна

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook