Підвищення кваліфікації - невід'ємна складова зростання професіоналізму

10 жовтня 2016 року
НУБіП України

 

З 26 вересня по 7 жовтня 2016 року згідно плану-графіка підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів агропромислового комплексу України, затвердженого Міністерством аграрної політики та продовольства України від 30.12.2015р. за № 37–18–2-13/21194 на факультеті ветеринарної медицини спільно з ННІ післядипломної освіти НУБіП України проходили курси підвищення кваліфікації лікарів ветеринарної медицини за трьома напрямками:

1.    Фахівці державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). 
2.    Лікарі ветеринарної медицини-токсикологи з фізико-хімічних досліджень державних лабораторій ветеринарної медицини в областях України. 
3.    Лікарі ветеринарної медицини пунктів регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті. 

 Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи: 
1. Концептуальні підходи до підготовки лікарів ветеринарної медицини у відповідності з сучасними вимогами. Інформаційні технології у ветеринарній медицині. 

2. Нормативне законодавче забезпечення здійснення державного ветеринарного контролю. Про порядок видачі ветеринарних документів та відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини

3. Сучасні підходи до забезпечення стабільної екологічної та епізоотологічної ситуації в Україні. Організація лікувально-профілактичних заходів при хворобах заразної та незаразної етіології. 
 
4. Закони України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Засади та порядок здійснення державного контролю за харчовими продуктами та іншими об’єктами санітарних заходів. Повноваження та обов’язки державних інспекторів.

 5. Сучасні міжнародні вимоги до безпечності та якості харчових продуктів. Вимоги законодавства ЄС та Кодекс Аліментаріус, щодо безпечності та якості харчових продуктів.

6. Порядок здійснення державного аудиту постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. НАССР як превентивна система щодо безпеки харчових продуктів.

7. Гармонізація системи хіміко-токсикологічних та моніторингових досліджень до європейських вимог. 

8. Верифікація та оцінка придатності методів визначення фізико-хімічних показників у продукції рослинного і тваринного походження та воді. Принципи та розрахунки. Інтерпретація результатів та оформлення відповідно до ЄС вимог.

9. Вимоги до визначення забруднювачів в продукції тваринного та рослинного походження при внутрішньодержавному виробництві, імпорті та експорті.

10. Нові методи визначення залишкової кількості токсикантів у продуктах тваринного та рослинного походження, кормах та діагностика захворювань незаразної етіології. Загальні принципи хіміко-токсикологічного аналізу.

11. Вимоги стандартів ISO/IEC 17025 до лабораторій, які проводять дослідження. Вимоги постанови ЕС 657/2002 року щодо правильності проведення вимірювань.


12. Значення ветеринарної санітарії в забезпеченні сталого епізоотичного благополуччя територій та виробництві безпечної тваринницької продукції.

По закінченню курсів підвищення кваліфікації, завідувач кафедри фармакології та токсикології, професор Духницький Володимир Богданович та Бойко Григорій Васильович вручили слухачам кваліфікаційні свідоцтва. 


Після вручення свідоцтв, заступник декана факультету ветеринарної медицини з післядипломної освіти Бойко Г.В. провів профорієнтаційну роботу серед слухачів. 

Були висвітлені переваги навчання в нашому університеті. Наголошено про можливість вступу до університету на програми перепідготовки з наданням другої вищої освіти та магістерські програми які функціонують в ННІ післядипломної освіти. Увагу слухачів було акцентовано на можливості стажування фахівців ветеринарної медицини приватних структур на базі факультету ветеринарної медицини та ННІ післядипломної освіти НУБіП України.

 

Заступник декана факультету ветеринарної медицини з
післядипломної освіти,кандидат ветеринарних наук, доцент  Бойко Г.В.

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook