Обмін досвідом: делегація НУБіП відвідала Львівську політехніку
3-4 жовтня 2024 року делегація Національного університету біоресурсів і природокористування України, на чолі з президентом університету, головою вченої ради Станіславом Ніколаєнком, відвідала Національний університет «Львівська політехніка» з метою обміну досвідом та поглиблення співпраці. До складу делегації увійшли проректори Олена Глазунова, Оксана Тонха, учений секретар Оксана Барановська, декани факультетів Тарас Євсюков, Ігор Болбот і Вячеслав Братішко.
Робоча поїздка включала серію зустрічей з керівництвом Львівської політехніки, під час яких були обговорені питання співпраці між університетами, організації освітньої та наукової діяльності, спільних наукових досліджень та освітніх проектів. Зокрема, делегація зустрілася з ректором університету Юрієм Бобалом, проректором з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Лілією Жук, проректором з наукової роботи Іваном Демидовим, проректором з науково-педагогічної роботи Олегом Давидчаком та проректором з економічних питань Василем Лемішовським та керівництвом профільних інститутів.
Однією з ключових подій першого дня стало відвідування Інституту геодезії Львівської політехніки. Директор інституту Ігор Савчин презентував унікальні науково-дослідницькі можливості Інституту, зокрема новітню лабораторію Technology LAB, обладнану сучасною технікою від компанії Trimble – світового лідера в галузі геодезії та позиціонування. У світі лише 35 таких лабораторій. Вона дозволяє здобувачам і дослідникам працювати з найсучаснішими приладами та обладнанням для збору, опрацювання та аналізу геопросторових даних. Делегація також ознайомилася з лабораторною базою кафедр вищої геодезії та астрономії, інженерної геодезії, кадастру територій, фотограмметрії та геоінформатики. Під час зустрічей обговорили питання публікаційної активності у фахових наукових журналах, кооперації щодо подання спільних науково-дослідних проектів у сфері геодезії, землеустрою, агроінженерії, інформаційних технологій. Піднімались питання студентської та викладацької мобільності, створення платформ для обміну досвідом з використанням сучасних геоінформаційних технологій та програмного забезпечення. Окрему увагу було приділено проведенню спільних наукових заходів, зокрема конференцій, семінарів та воркшопів.
Під час робочої зустрічі з новою очільницею Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій професором Наталією Шаховською та професором Миколою Медіковським, який тривалий період був його директором, обговорили питання розвитку ІТ освіти, співпраці у наукових проектах та міжнародних грантових програмах. Одним з таких перспективних напрямів є розробка та застосування технологій штучного інтелекту доя прикладних завдань у галузі природокористування.
Завідувач кафедри автоматизації та компʼютерно-інтегрованих технологій професор Федір Матіко поділився досвідом обладнання лабораторій кафедри, зокрема, лабораторії робототехніки, яка створена за сприяння компанії Mitsubishi.
Представники НУБіП України ознайомились також з новими навчально-науковими лабораторіями Інституту механічної інженерії та транспорту. Директор Інституту професор Олексій Ланець та завідувач кафедри проектування машин та автомобільного інжинірингу професор Василь Дмитрів поділилися досвідом співпраці з провідними світовими компаніями приладо- та верстатобудування, організації міжнародної та профорієнтаційної діяльності.
Загалом поїздка делегації НУБіП України до НУ «Львівська політехніка» відкрила нові горизонти співпраці між двома провідними закладами вищої освіти України. Досягнуті домовленості закладають міцний фундамент для подальшого розвитку спільних наукових, освітніх та інноваційних проектів, які сприятимуть розвитку освіти і науки в Україні.
Олена Глазунова,
доктор педагогічних наук, професор,
проректор з науково-педагогічної роботи
та цифрової трансформації