Спілка ректорів та керівники органів студентського самоврядування вишів України домовилися про співпрацю

13 липня 2023 року

 13 липня 2023 року в Києві на базі Державного торговельно-економічного університету відбулося розширене засідання Спілки ректорів України, участь у якому взяли заступники міністра освіти і науки Михайло Винницький та Світлана Даниленко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, голова Державної служби якості вищої освіти Руслан Гурак, ректори та очільники органів студентського самоврядування закладів вищої освіти. 

Серед питань порядку денного – підсумки складання національного мультипредметного тесту, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування, обсяги цьогорічного державного замовлення, про що поінформував заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
 
З питання співпраці Спілки з органами студентського самоврядування виступив заступник голови Спілки, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко. Він торкнувся національної законодавчої бази та міжнародних нормативно-правових актів, якими керується студентське самоврядування в своїй діяльності, окреслив сучасні погляди науковців на місію і роль студентства в суспільстві та закладі вищої освіти. Станіслав Ніколаєнко озвучив проект спільної декларації Спілки та органів студентського самоврядування, розроблений за участі членів Президії спілки та студентства. 
 
У співдоповіді виступили Голова Ради студентського самоврядування Державного торговельно-економічного університету Діана Стрельчук, керівник Сенату Студентської організації Національного університету біоресурсів і природокористування України Олександр Вертелецький, які підняли актуальні питання студентського життя, зокрема стипендіального забезпечення, підвищення якості освітнього процесу тощо. 
 
Кульмінацією стало підписання Спільної Декларації Спілки ректорів України та керівників органів студентського самоврядування закладів вищої освіти (додається). Зокрема, за дорученням Спілки її підписав голова Петро Куліков, керівники органів студентського самоврядування Харківського університету ім. В.Каразіна, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Міжнародного європейського університету, Білоцерківського національного аграрного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Національного університету «Запорізька політехніка», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету біоресурсів і природокористування України та інших. Домовлено, що первинну організацію співпраці з боку студентства очолить Діана Стрельчук. 
 
 
Спілка розглянула й інші нагальні питання діяльності.
Пресслужба
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook