Збори трудового колективу факультету аграрного менеджменту з приводу звіту декана Анатолія Остапчука за 2024 календарний рік відбулися
19 грудня 2024 року відбулися традиційні щорічні збори трудового колективу факультету аграрного менеджменту з приводу звіту декана Анатолія Остапчука.
Варто зазначити, що цього року Анатолій Остапчук звітує уже вдесяте, і під його мудрим керівництвом впродовж десятиріччя факультет однозначно має вагомі здобутки. Незважаючи на те, що непростими були крайні роки, відмічені викликами пандемії коронавірусу та випробуваннями війни, імідж факультету аграрного менеджменту НУБіП України стабільно зростає, як і кількість зацікавлених вступників, а потім - студентів факультету. За цей період Анатолію Остапчуку вдалося згуртувати колектив факультету та зорієнтувати підлеглих на досягнення результатів. Репутація факультету завжди формується його науково-педагогічними співробітниками, випускниками і нинішніми студентами. Наші випускники на теперішній час обіймають керівні посади в бізнесі та органах державної влади, працюють в Україні та за кордоном, займаються науковою та педагогічною діяльністю. Ми пишаємося їх досягненнями та прагнемо до постійного вдосконалення.
19 грудня 2024 року на зборах трудового колективу факультету аграрного менеджменту були представлені всі групи працівників факультету. Від адміністрації університету на зборах був присутній проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності НУБіП України, доктор економічних наук Олександр Лабенко. Захід модерувала заступник декана факультету аграрного менеджменту Людмила Чорненька, а секретарем було обрано заступника декана Ларису Карпенко.
Звітуючи за результатами календарного 2024 року, декан факультету аграрного менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Анатолій Остапчук розпочав свою доповідь зі слів про роль вітчизняної освіти у соціально-економічному, духовному і культурному розвитку українського суспільства. Декан подякував всім воїнам ЗСУ, Нацгвардії, Батальонам тероборони, військовослужбовців ППО, які захищають небо України за можливість навчатися, навчати, працювати, формувати еліту для відбудови нашої держави. Також були висловлені слова подяки від імені всього колективу нашим колегам - доцентам Олександру Новаку, Віктору Артишу та Михайлу Свердану, які зараз захищають нашу країну від ворога. Сьогодні, незважаючи на воєнний стан в країні, ракетні обстріли, чисельні атаки шахедами столиці, на невідповідність наявних фінансових ресурсів масштабу та складності поставлених задач, негаразди та складну економічну ситуацію в країні, на факультеті вдається впроваджувати якісні зміни. Це можливо завдяки наполегливій праці членів нашого колективу – завідувачів кафедрами, провідних викладачів, співробітників деканату, секретарів, методистів, лаборантів. Анатолій Остапчук відзначив кращих співробітників факультету, поіменно назвавши всіх професорів, доцентів і асистентів, чия віддана та наполеглива праця сприяє розвитку факультету.
У своїй промові Анатолій Остапчук представив наявну структуру факультету аграрного менеджменту, кількісний і віковий кадровий склад та динаміку зміни рейтингу кафедр. Було акцентовану увагу присутніх на збільшенні контингенту студентів факультету, що також потребує збільшення і додаткового залучення методичного та допоміжного персоналу в деканаті.
Окремої уваги заслуговує досвід роботи факультету аграрного менеджменту в частині підготовки здобувачів та їх навчання в групах з англомовним викладанням дисциплін. Факультет аграрного менеджменту є одним з лідерів НУБіП, що забезпечує навчання для іноземних студентів. Наразі маємо таких 37 осіб. Звичайно, ці цифри могли б бути і більшими, але війна в Україні не дозволяє нам повністю використати потенціал. Звісно, з кінцем військових дій іноземних студентів на факультеті стане більше. Саме тому кількість англомовних курсів, розроблених НПП факультету, постійно зростає. На факультеті активно ведеться наукова робота, публікуються статті у всесвітньо визнаних наукометричних базах та фахових наукових виданнях України.
З 2023 року факультетом розпочато підготовку здобувачів за ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу», що спонукало до розробки моделі навчання за програмами подвійних дипломів для бакалаврів з університетами-партнерами, а саме: Словацьким аграрним університетом в м.Нітра та Університетом прикладних наук Анхальт, Німеччина.
Не лишається без уваги і виховна робота на факультеті. Студентською організацією факультету проводяться культурно-виховні та спортивні заходи, зустрічі з роботодавцями, провідними фахівцями управлінської та аграрної сфери, іноземними лекторами; студентською радою гуртожитку здійснюються перевірки дотримання правил проживання в гуртожитку та санітарного стану, проводяться суботники по благоустрою прилеглої території гуртожитку № 2 та спортивного майданчика.
Є ще багато інших здобутків, про які звітував декан факультету, водночас з метою удосконалення діяльності факультету потрібно ставити все нові і нові завдання, приймати все нові і нові виклики. Для виконання цих завдань потрібно зробити певні тактичні кроки, а саме: забезпечити інтеграцію практичних занять у навчальний процес через реальні кейси, бізнес-ігри, проекти в командах, дуальну освіту та партнерство з бізнесом, стажування та практику, договірні відносини з компаніями, формування виробничих майданчиків, започаткування студентських стартапів, розширення практичних навичок через тренінги та воркшопи, майстер-класи від практиків, тренінги “м’яких” навичок, реалізацію міждисциплінарних проектів. Потрібно постійно модернізовувати матеріально-технічну базу для практичної підготовки студентів та підтримувати випускників в процесі працевлаштування.
До обговорення звіту декана факультету аграрного менеджменту Анатолія Остапчука долучилися завідувачі кафедр факультету аграрного менеджменту – завідувач кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД, кандидат економічних наук, доцент Олена Ковтун, завідувач кафедри менеджменту імені Й.С. Завадського, кандидат економічних наук, професор Тетяна Балановська, завідувач кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі, доктор економічних наук, професор Валерій Бондаренко, завідувач кафедри економічної теорії, доктор економічних наук, професор Микола Талавиря, завідувач кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту кандидат економічних наук, доцент Тетяна Власенко. Доповідачі запропонували затвердити звіт та схвалили роботу колективу факультету аграрного менеджменту за 2024 рік.
У своєму слові завідувач кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД Олена Ковтун, яка є також керівником міжнародних програм факультету аграрного менеджменту, додала кілька слів щодо міжнародної роботи на факультеті, зокрема, зазначивши, що саме міжнародна робота є сильною стороною діяльності нашого факультету. Користуючись підтримкою міжнародного відділу університету, адміністрація факультету сприяє зростанню кількості студентів, які беруть участь у міжнародних програмах, спонукаючи до інтеграції української молоді у міжнародний освітній простір, залучає до спільної роботи гостьових лекторів з-за кордону та підтримує розвиток наукової співпраці.
Олена Ковтун, говорячи про здобутки кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, акцентувала увагу присутніх на підсиленні позицій щодо кадрового складу та активному залученні до викладання практиків. Уже багато років унікальний освітній проект «Агрокебети» у співпраці бізнесом лишається форвардом управлінської освіти для агросектору України. На сьогодні до даного проекту долучились інші університети, але наш університет був і лишається форпостом.
Доповідь завідувача кафедри менеджменту ім. Й.С. Завадського Тетяни Балановської була насичена конкретними вагомими фактами щодо досягнень кафедри за календарний рік. Тетяна Балановська щиро подякувала співробітникам своєї кафедри та факультету, зазначивши, що вона тішиться тим, що на теперішній час уже активно працюють молоді доктори філософії, яких вдалося підготувати на кафедрі. Так, старший викладач кафедри Володимир Восколупов став достойним поповненням команди кафедри менеджменту ім. проф. Й.С. Завадського. Кафедра пишається високими показниками навчально-методичного забезпечення, активною міжнародною роботою, зокрема, співпраці з проектом «Німецько-український агрополітичний діалог» та Варшавським університетом наук про життя. Також уже чотири роки поспіль науковий гурток кафедри "ДНК лідера" займає перше місце в університеті, що також є яскравим показником роботи.
Завідувач кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі Валерій Бондаренко долучився до обговорення та розповів про роботу ввіреної йому кафедри за 2024 рік. Цьогоріч спеціальність «Маркетинг» на нашому факультеті також користувалась значним попитом серед вступників, і на сьогодні кафедра забезпечує викладання на першому курсі в чотирьох групах, з яких одна є англомовною. На кафедрі маркетингу та міжнародної торгівлі також штат поповнився молодими перспективними кадрами, яких підготувала сама кафедра, зокрема, це доктор філософії та викладач дисципліни "Інтернет-маркетинг" Олександр Омельяненко. Валерій Бондаренко подякував адміністрації факультету за можливість покращити матеріально-технічну базу шляхом придбання інтерактивної дошки та зауважив, що кафедра вже активно надає консультаційні послуги аграрним підприємствам, залучаючи позабюджетні кошти. Цікавим напрямком роботи кафедри є співпраця з Українською асоціацією маркетологів та рекламістів, що дає змогу напряму контактувати з практиками.
Микола Талавиря, завідувач кафедри економічної теорії, розповів про роботу своєї кафедри впродовж 2024 року, зокрема, про розвиток у наукових підходах кафедри концепції біоекономіки. На кафедрі працює гурток, до якого постійно долучаються студенти, беруть участь у конференціях, пишуть тези. За цей рік опубліковано біля 250 публікацій із залученням студентів. Також кафедра веде активну профорієнтаційну роботу.
Завідувач кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Тетяна Власенко зупинилась на активній науковій діяльності кафедри, наявності великої кількості наукових публікацій, в тому числі статей, які включені до міжнародних наукометричних баз Scopuc та WoS, а також виданні колективної монографії. Кафедра активно працює над проектом Jean Monnet та проводить конференції із залученням великої кількості учасників.
Всі завідувачі кафедрами запропонували підтримати звіт з позитивною оцінкою.
Проректор науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності НУБіП України, доктор економічних наук Олександр Лабенко висловив своє позитивне враження від перебування в дружньому колективі факультету аграрного менеджменту. Незважаючи на важкі обставини війни, в яких нам всім доводиться жити, робота має виконуватися.
На сьогодні факультет демонструє стабільне зростання кількості студентів, але даний позитивний факт ставить нові виклики, оскільки країні потрібні висококласні випускники. Факультет аграрного менеджменту завжди високо рейтингується, в той же час, налічується досить висока кількість відрахованих студентів. Цьому аспекту, на думку Олександра Лабенко, потрібно приділити увагу, адже це може бути пов’язано як з принциповістю викладачів, так і з непростою ситуацією в країні. Уже зараз потрібно звернути увагу до розробки та удосконалення англомовних курсів, адже після закінчення війни обов’язково зросте кількість студентів з інших країн світу. На теперішній час факультет аграрного менеджменту є лідером щодо роботи з іноземними студентами, а на лідерів завжди рівняються, і тому зупинятися не можна. Потрібно також зазначити, що на факультеті аграрного менеджменту виконується два проекти Jean Monnet (по одному на кафедрі адміністративного менеджменту та ЗЕД і на кафедрі виробничого та інвестиційного менеджменту), а також 2 проекти DAAD на кафедрі адміністративного менеджменту та ЗЕД, що є досить суттєвим показником діяльності, а освітня програма «Адміністративний менеджмент» має міжнародну акредитацію ACQUIN, що дозволило отримати і нацональну акредитацію Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, - це є значним досягненням. Також факультет є лідером за кількістю програм подвійних дипломів із закордонними університетами-партнерами та лідером по залученню студентів до участі у програмі Erasmus+. Треба продовжувати мотивувати студентів до участі у програмах міжнародної мобільності. Наприкінці Олександр Лабенко подякував колегам з факультету аграрного менеджменту, які боронять нашу країну – Віктору Артишу, Олександру Новаку та Михайлу Свердану.
Олександр Лабенко запропонував підтримати звіт та привітав всіх присутніх з прийдешніми святами.
За результатами голосування звіт декана факультету Анатолія Остапчука за 2024 календарний рік був затверджений.
Тож до нових звершень у Новому 2025 році!
З прийдешніми святами!
Слава Україні!
Катерина Алексеєва,
доцент кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту