У професію агронома хімія орієнтує ще з 1931 року
У професію агронома хімія орієнтує ще з 1931 року
28 September 2024, 18:07
кафедра аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води
26 вересня до нашого університету завітали учні Ліцею №30 «ЕКОНАД», з метою ознайомлення з Агробіологічним факультетом.
Історія агрономічних спеціальностей тісно пов’язана з хімією коли у 1931 році у 2 навчальному корпусі почав свою роботу Інститут агрохімії, а потім факультет агрохімії і ґрунтознавства.
11-класники здійснили подорож до ботанічного саду, що зачарував своєю величністю, особливим ставленням викладачів та студентів до унікальної екосистеми. Діти із захопленням прослухали розповідь про спосіб посадки дерев, про навчальну, науково-дослідну та природоохоронну роботу працівниками університету, що має багату історію та унікальну колекцію рослин, яка щороку поповнюється різноманіттям нових видів. Дивувалися скульптурам, які гармонійно доповнювали красиві ландшафти. Учні дізналися як вчені підраховують кількість років дерева, не пошкодивши саме дерево, як можна допомагати природі, не порушуючи екосистемні зв'язки.
Відвідавши аудиторії університету, зокрема у 2 навчальному корпусі, діти були вражені сучасним обладнанням, використанням дронів у такій мирній галузі як агрономія. Учні дізналися, що професія-агроном – це насправді цікава і важка робота як фізично, так і розумово. Досліджуючи склад ґрунтів, можна допомагати нашим військовим на полі бою та післявоєнній відбудовуванні нашої держави.
Також учні мали нагоду поспілкуватися із деканом Агробіологічного факультету Коваленком Віталієм Петровичем, який завітав до них під час проведення профорієнтаційної роботи.
Останнім пунктом їхнього маршруту була навчальна хімічна лабораторія Кафедри аналітичної і біонерганічної хімії та якості води, де хімічні експерименти дозволила за такий короткий проміжок часу по іншому зрозуміти важливість цього предмету. Учням продемонстрували декілька ефектних хімічних дослідів, а саме: реакцію золотого дощу, штучну кров і реакцію взаємодії натрію з водою. Учні були неймовірно вражені і здивовані, що це може бути звичайна неорганічна і аналітична хімія.
Після цікавої екскурсії учні замислилися, щодо вибору майбутньої професії та про її актуальність в найближчому майбутньому, і зацікавилися вступом до НУБіП України.
Наші гості попросили переказати: «Дякуємо викладачам університету, бажаємо нових звершень, талановитих студентів. До нових зустрічей».
Хочу особисто подякувати за проведення цієї екскурсії викладачам.
Агробіологічний факультет
Студент 1 курсу 9 групи
Романенко Михайло Олександрович