Кафедра військової підготовки

Тел.: (044) 527-89-93, 527-89-92

Завідувач кафедри:
Есаулов Анатолій Олексійович

Полковник

 

    Кафедра військової підготовки Національного університету біоресурсів і природокористування України бере свій початок з 1926 року, коли наказом Військово-навчальних установ №33111 від 05.11.1926 року до штату Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту було введено посаду військового керівника. З 1999 року завідувачем кафедри є полковник Есаулов А.О.

     На сьогодні кафедра військової підготовки готує студентів за шістьма військово-обліковими спеціальностями:

1. Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів.

2. Бойове застосування танкових з’єднань, військових частин і підрозділів.

3. Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів.

4. Експлуатація та ремонт базових машин бронетанкової техніки.

5. Експлуатація та ремонт електро- і спецобладнання та автоматики бронетанкової техніки.

6. Радіологія і токсикологія ветеринарна.

     Також здійснюється підготовка офіцерів кадру за спеціальністю ”Ветеринарна медицина”, спеціалізація ”Ветеринарне забезпечення військ (сил)”. Зараз на кафедрі військової підготовки навчається 746 студентів з різних ВНЗ Києва та України та 25 курсантів.

     Основні завдання кафедри військової підготовки Національного університету біоресурсів і природокористування України:

1. Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів для проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

2. Військова підготовка студентів ВНЗ за програмою офіцерів запасу.

3. Здійснення військово-патріотичного виховання.

4. Підготовка науково-педагогічних кадрів.

5. Удосконалення навчально-матеріальної бази.

     На кафедрі військової підготовки викладають висококваліфіковані фахівці, серед яких є учасники бойових дій. Задля виконання завдань, на кафедрі проводиться навчальна і методична робота, а також наукова і науково-технічна діяльність.

     Безпосередньо навчальний процес проходить у формі лекцій, лабораторних, тактичних, практичних та семінарських занять, групових вправ,тактичних навчань тощо.

     Також систематично проводяться навчально-методичні збори, методичні наради, наукові конференції та семінари, показові та відкриті завдання, педагогічні експерименти тощо.

     Кафедра військової підготовки має потужну навчально-матеріальну базу, зокрема тир, комп’ютерний клас, оснащений інтерактивною дошкою, аудиторії тактичної, вогневої та технічної підготовки, пункт технічного обслуговування і ремонту, польову ветеринарну лабораторію, бібліотеку, стройовий плац.

     Під час навчання студентів та курсантів широко використовується озброєння та військова техніка, зокрема бронетанкова техніка ( танки Т-64Б, БМП-1, БМП-2, БТР-80 ), автомобільна техніка ( УАЗ-3151-01, ЗІЛ-130, ГАЗ-66, ЗІЛ-131), інженерні засоби ( міношукачі, навчальні міни ), засоби зв’язку ( радіостанції Р-105М та Р-123М, танковий переговорний пристрій Р-124 ), бойова та навчальна ручна стрілецька зброя (автомати АК-74М, кулемети РПК-74М, ПКМ та ПКТ, гранатомети АГС-17 та РПГ-7В, пістолети ПМ, снайперські гвинтівки СВД, дрібнокаліберні гвинтівки та пістолети).

     Навчання студентів на кафедрі військової підготовки триває 2 роки і закінчується навчальним збором.

     Під час проходження навчального збору студенти посилено займаються фізичною підготовкою, набувають практичних навичок у водінні танків і бойових машин піхоти, ремонті та експлуатації бронетанкового озброєння і техніки, виконують курс стрільб з ручної стрілецької зброї.

     На кафедрі військової підготовки Національного університету біоресурсів і природокористування України створено всі необхідні умови для якісного виконання поставлених завдань.

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)