Інформація про кафедру конярства, кіннозаводства та економіки тваринництва

Кафедра конярства, кіннозаводства та економіки тваринництва була заснована 1 червня 1994 року. Це було зумовлено тим, що спеціалістів з конярства для суб’єктів племінної справи не готував жоден з аграрних вищих навчальних закладів держави. В період з 1921 по 1930 роки у складі Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту існували кафедра конярства і кіннозаводства та кафедра кування коней і копитних хвороб.
Після відновлення зоотехнічного факультету у складі Української сільськогосподарської академії (1957 рік) дисципліну «Конярство» вели відомі того часу вчені — професор М.А. Кравченко, професор К.Б. Свечин, доцент В.О. Ліппінг.
За часів існування спеціалізації з конярства (1995-2005 рр.) підготовлено 68 випускників — коневодів, значна частина яких працює за фахом в господарствах України і за кордоном.
Гордістю кафедри є випускниця магістратури Л.О. Дмитренко — перша в історії України жінка-жокей. В продовж 2007-2008 рр. вона 29 разів стартувала в скачках на Львівському іподромі і здобула 9 перемог (в тому числі виграла 5 традиційних призів), 8 разів була другою, 4 рази — третього і 8 разів без призового місця. Тепер працює на Деркульському кінному заводі. На тих же посадах працюють і мають добрі успіхи Н.В. Мельничук, М.І. Жежер, В.М. Шаповал, В.В. Ковальчук, Є.О. Ромазанов, В.А. Шинкаренко, А.В. Буренко, О.В. Мовчанець, О.І. Антонюк та ін.
Із дипломників-конярів — чотири захистили кандидатські дисертації, ще двоє — готуються до захисту у цьому році.
Технологічна і переддипломна практики проходять на кращих державних і приватних кінних заводах. Серед цих господарств Дібрівський кінний завод є неофіційним філіалом кафедри: в ньому пройшли практику понад 70 студентів.
Навчально-науково-виробнича лабораторія конярства заснована у 1967 році з метою поліпшення практичної підготовки фахівців, навчання студентів початкових навичок верхової їзди та кінного спорту. Зараз на стайні утримується 18 голів коней різних порід — арабська, чистокровна та українська верхові, орловський та російський рисаки, торійська ваговозна, латвійська, тракененська, ютландська та 2 жеребці, 17 кобил і 20 голів молодняку різного віку шетлендських поні, реалізація яких дає кафедрі до 200 тис. грн.
Співробітниками кафедри видано підручники, посібники, рекомендації різного змісту, програми з дисциплін, методичні розробки і зошити для лабораторних занять.
Робота наукового студентського гуртка відзначена у цьому році на «Фестивалі студентської науки» дипломом ІІ ступеня.
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook