«Соловейко-2021» визнав «Колос» професіоналом!

29 вересня 2021 року

       Тернопільщина – мальовничий край, який називають туристичною «Меккою», адже тут кожне село має свою архітектурну пам’ятку, тут розташовані понад третина всіх українських замків, є три великі горизонтальні гіпсові печери, які приймають туристів, Дністровський каньйон і власні, Кременецькі гори – частина Подільської височини. Сам Тернопіль – місто, яке в 2020 році визнане молодіжною столицею України за найкращі в Україні умови для проживання і розвитку молоді. Тож як хорова група народного ансамблю пісні і танцю «Колос» імені С.А. Семеновського під керівництвом старшого викладача кафедри культурології Володимира Якимчука могла відмовитися від запрошення на 10-й ювілейний відкритий всеукраїнський фестиваль-конкурс  української народної пісні «С О Л О В Е Й К О», який проходив у цьому місті?

      "У нас є естрадні, джазові, рок-фестивалі, а тих, які пропагують українську народну пісню, насправді дуже мало. Наша мета – знайти талановиту молодь, яка любить і хоче співати українську пісню. У нас компетентне журі – народні артисти України, викладачі вокалу з Києва, Львова, Винниці. Серед критеріїв оцінювання – мелодійність,  інтонаційність,  аранжування, відповідність музики та стилю, наявність вокальної школи,  переконливість у втіленні, зовнішній вигляд, який допомагає сприйняттю виконавця глядачем, костюм, який підкреслює творче  втілення, музична основа ", – так  анонсувала фестиваль одна з організаторів Зоряна Вовк
 
      Улюблений автобус, у якому, як звично, цілу дорогу проходили репетиції  конкурсних (і не тільки) номерів, домчав групу до «файного міста» і конкурсантам залишалося чекати своєї черги серед понад 100 учасників… Та наші «колосисти» не люблять дарма витрачати час, тому  вирішили: а що, як відвідати тернопільські школи? І про університет, мовляв, розкажемо, рекламу йому дамо і себе покажемо? Так, окрім фестивалю, відбувся профорієнтаційний тур «Колоса» і там, де виступали хлопці й дівчата, ніхто не залишався байдужим: запитань про університет та його можливості було безліч. Особливу вдячність за теплоту прийому студенти висловлюють директорці ЗОШ №7 Галині Костюк і директорові ЗОШ № 10 Андрієві Газилишину.
 
 
 
      Але конкурс є конкурс і хвилювання перед виходом на сцену все ж не проходило. Та все як рукою зняло, коли вже після першого конкурсного номера у залі звучало «Браво!», а вже другий просили виконати на «біс».  
 
       Уже після виступу та й під час «фотосесії» містом, хористів перепиняли тернополяни, дякуючи за подаровані хвилини насолоди.
 
 
       Вражені «Колосом» були і члени журі: хорова група народного ансамблю пісні і танцю «Колос» виборола Гран–Прі «Соловейка» у категорії «Профі»!  
 
 
 
      Вітаємо «Колос» з 5-м(!) Гран-прі від цьогорічного початку навчального року! Щиро дякуємо керівникові хорової групи Володимирові Яковичу Якимчуку за те, що в нелегкий карантинний час вміло веде колектив до нових вершин і перемог!
 
 

Ірина Майданюк,
завідувач кафедри культурології

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook