Використання електронних освітніх ресурсів при вивченні фізики та астрономії обговорили учасники обласного методичного об’єднання на базі Бережанського фахового коледжу

16 квітня 2021 року

Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх.
Г. Форд

     13 квітня 2021 року у дистанційній формі на базі Відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» було проведено обласне методичне об’єднання викладачів фізики та астрономії у форматі науково-практичного онлайн-семінару: «Використання електронних освітніх ресурсів при вивченні фізики та астрономії в умовах змішаного навчання».

    Координатором заходу, проведеного за допомогою додатка Google Meet, виступила викладачка-методистка циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій нашого коледжу Роксолана ЛОМНИЦЬКА. Участь у семінарі взяли викладачі фізики та астрономії із фахових коледжів Тернопільської області.

     Метою роботи даного методичного об’єднання було активізувати творчий потенціал кожного викладача та надати допомогу у розвитку та підвищені професійної компетентності педагога. На засіданні обговорено ряд актуальних питань методичної та навчально- організаційної роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання на заняттях фізики та астрономії.
     Із вітальним словом виступила в.о. директора ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Світлана ПИЛИПИШИН. Світлана Ігорівна коротко розповіла про коледж, педагогічний склад, спеціальності, освітньо-професійні програми і про діяльність загалом.

     Особливим було і звернення методистки Ради директорів ЗФПО Тернопільської області Ірини ЛЕЩИК до учасників семінару. Адже проведення такого заходу в дистанційній формі з фізики відбувається вперше.
     З доповіддю «Сучасні формати навчання та їх переваги і недоліки» виступила голова методичного об’єднання викладачів фізики та астрономії, викладачка-методистка Надія КУЛІЙ, яка ознайомила присутніх з особливостями проведення дистанційних і змішаних занять з фізики та астрономії.

     Про основні додатки для проведення онлайн занять з фізики та астрономії в синхронному режимі доповіла викладачка-методистка Роксолана ЛОМНИЦЬКА. Доповідачка розповіла про найбільш поширені платформи, а саме: Google Meet, Cisco Webex, ZOOM, Skype Meet Now, Microsoft Teams. Наголосила про переваги та недоліки додатків, а також звернула увагу на те, що вдале поєднання різних засобів проведення онлайн занять дозволить здобувачам освіти отримати якісні знання, а викладачу провести дійсно ефективне заняття.

     Про віртуальні лабораторії, як складову сучасного експерименту при різних формах навчання доповіла викладачка Ірина ЦИГАН. Віртуальна фізика (або фізика онлайн) – це новий унікальний напрямок в системі освіти. Одним із сучасних засобів унаочнення природних явищ є віртуальні лабораторії. Доповідачка розповіла про різноманіття віртуальних лабораторій, які цікаві, пізнавальні, наочні і доступні. Проаналізувала переваги та недоліки ряду освітніх сайтів. В підсумку наголосила, що використання такого програмного забезпечення, як віртуальна лабораторія, є доцільним як для традиційного, так і для інноваційного заняття.

     Про виконання лабораторних робіт з фізики в умовах дистанційного навчання доповів викладач-методист Ростислав УХМАН. Бережанський фаховий коледж славиться однією з найкращих та найбільш укомплектованих лабораторій фізики в Тернопільській області. Маючи сучасні лабораторні установки, здобувачі освіти навіть в умовах дистанційного навчання мають можливість виконувати лабораторні роботи. Доповідач показово виконав дистанційну лабораторну роботу «Перевірка другого закону Ньютона в імпульсній формі» за допомогою цифрової лабораторії NOVA5000 та програмного забезпечення Multilab. Також демонстрував інструкцію для виконання лабораторної роботи «Визначення жорсткості пружини» з використанням віртуального симулятора «Маси і пружини» із сайту phet.colorado.edu. Викладач наголосив, що виконання лабораторних робіт в умовах дистанційного навчання є реально можливим. Для цього можна використати широкий спектр різноманітних форм та засобів. Такі лабораторні роботи значно підвищують ефективність освітнього процесу і надають широкі можливості для формування та вдосконалення професійних навичок та інтуїції, а також розвивають творчі здібності здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання.

     На завершення, Світлана ПИЛИПИШИН та викладачі фізики ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Роксолана ЛОМНИЦЬКА, Ростислав УХМАН та Ірина ЦИГАН побажали всім учасникам методичного об’єднання здоров’я, наснаги, добробуту, нових звершень, мирного неба над головою, нових творчих і конструктивних ідей, плідної роботи задля подальшого розвитку професії, конструктивного діалогу та нових вагомих здобутків! Нехай у серці завжди квітує весна!

Роксолана Ломницька, Ростислав Ухман, Ірина Циган,
викладачі циклової комісії
фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій

 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook