Хмарні сервіси для он-лайн навчання: Zoom – інструкції викладачам, приклади використання

24 березня 2020 року
     Потреба у проведенні інтерактивних занять у дистанційному навчанні спонукає до пошуку нових інструментів та сервісів. Зважаючи на складні умови, які викликані пандемією, ці сервіси пропонуються університетам використовувати на безоплатній основі. Пропонуємо огляд найбільш популярних рішень для онлайн навчання студентів.

У даній публікації мова піде про хмарний сервіс Zoom. Система Zoom дозволяє проводити відеоконференції та вебінари. З безкоштовною реєстрацією кожному надається можливість вести безперервну зустріч з до 100 учасників. До переваг ZOOM слід віднести зручну інтеграцію з багатьма сучасними технологіями, які використовуються у дистанційному навчанні, зокрема платформою Moodle, на базі якої функціонує навчальний портал університету, а також з Outlook і Chrome. Іншими перевагами є:

  • можливість за допомогою безкоштовних плагінів створювати події з календарів Outlook і Google. Zoom легко інтегрується в різні системи календарного планування, завдяки чому користувачам простіше координувати один із одним час зустрічі;
  • якість відео та аудіо: трансляція відео з роздільною здатністю 720p.;
  • демонстрація екрану: будь-який учасник може поділитися трансляцією свого екрану;
  • адміністратор (ведучий) має змогу вибрати декілька учасників для одночасного показу екранів;
  • доступна можливість коментування;
  • запис: після зустрічі відео доступне у форматі MP4, аудіо у форматі M4A, також зберігаються текстові повідомлення (чат). Записи можна зберігати як на свій комп’ютер, так і у хмарне сховище Zoom;
  • мобільні пристрої: можливість планувати і починати події, надавати доступ до заходу, а також транслювати робочий стіл на мобільних пристроях;
  • хмарне сховище: можливість зберігати відео у хмарі.

Сервіс дозволяє не тільки слухати, а й брати активну участь в онлайн-зустрічі. Під час конференції адміністратор може призначити співорганізатора, у якого будуть такі ж можливості, як і у ведучого зустрічі – вмикати і вимикати мікрофон в окремих учасників, ділитися трансляцією екрану. Крім того, Zoom пропонує стабільне з’єднання, відсутність високих вимог до оперативної пам’яті ПК та інтернету.

Інструкція з використання підготовлена керівником центру дистанційних технологій навчання Мокрієвим Максимом розміщена за цим посиланням.

Викладачі кафедри інформаційних систем і технологій, відповідно до наказу ректора НУБіП України № 247 від 11.03.2020 р. для забезпечення дистанційного навчання та комунікаційних процесів під час оголошеного та вимушеного карантину здійснюють навчання студентів, згідно затвердженої навчальним закладом, дистанційної форми.

Так сьогодні старший викладач кафедри Ольга Касаткіна разом зі студентами першого курсу спеціальності "Готельно-ресторанна справа" провели лабораторні роботи з дисципліни "Інформаційні системи та технології" за розкладом, але дистанційно у вигляді відеоконференції за допомогою програми Zoom.

Студенти мали змогу одночасно бачити викладача, колег, завдання на курсі elearn та спостерігати за виконанням прикладу по пошуку даних в інтернет та їх первинного аналізу в MS Excel.

   

  

Лабораторна робота "Пошук, аналіз та візуалізація даних" максимально актуалізована до сьогоднішньої ситуації, оскільки студенти повинні були не лише навчитися інструментально аналізувати інформацію, отриману з відкритих джерел, а й скласти власну аналітику цих сумних подій та форс-мажорних обставин. 

В змісті завдання, що детально описане в курсі elearn, студентам пропонувались гіпотези щодо пандемії коронавірусу, які після аналізу світових статистичних даних, треба було підтвердити чи спростувати. 

          

  

Після такого спілкування, студенти легко виконають навіть складні завдання. А при виникненні питань, завжди можна поспілкуватись з викладачем через особисті повідомлення elearn чи месенджер Viber. Дистанційне навчання з використанням різноманітних технологій та онлайн-сервісів спонукає студентів до більш ефективного засвоєння матеріалу та самовдосконалення у вільний час.

 

Максим Мокрієв, 
доцент кафедри інформаційних систем і технологій 

Ольга Касаткіна,
старший викладач
кафедри інформаційних систем і технологій

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook