Глобальні виклики для рибного господарства та аквакультури в Україні

20 грудня 2019 року
     19 грудня 2019 року на факультеті тваринництва та водних біоресурсів відбувся науково-практичний семінар «Глобальні виклики для рибного господарства та аквакультури в Україні».

     Національний університет біоресурсів і природокористування України та Бюджетна установа «Методично-технологічний центр з аквакультури» виступили організаторами даного заходу, метою якого було обговорення сучасних тенденцій розвитку рибного господарства та аквакультури в розрізі глобалізаційних та інтеграційних процесів.
     В семінарі прийняли участь близько 35 учасників: представники влади, рибогосподарського бізнесу, науки, освіти, громадські організації.
     З вітальним словом виступив декан факультету тваринництва та водних біоресурсів Вадим Кондратюк, в своїй промові він акцентував увагу на те, що рибна галузь України буде розвиватися, хоча зазначив, що останнім часом існують деякі труднощі з набором та практичною підготовкою студентів спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура».

     Спікер семінару, Юрій Шарило зазначив, що Бюджетна установа «Методично-технологічний центр з аквакультури» разом з Національним університетом біоресурсів і природокористування України співпрацюють в напрямку сталого розвитку та глобалізації рибного господарства та аквакультури України.

     Професор, завідувач кафедри глобальної економіки Наталія Вдовенко зазначила, що у світі постає проблема ресурсів і рибне господарство змушене пристосовуватися до глобалізації, так як воно є найпривабливішим для сучасного розвитку світової економіки.
     Василь Коваленко висвітлив питання співпраці бізнесу та науки і навів яскравий приклад співпраці факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України з ПП «НВСП «Бестер»». Випускники факультету забезпечують кадровий потенціал, а підприємство забезпечує проходження виробничої практики, стажування, а також є базою для виконання наукових досліджень.
     Жваву дискусію викликала промова Дмитра Христенка, який виступив з доповіддю щодо перспектив кредитування аквакультури в Україні.

     Любомир Гайдамака ініціював створення громадської організації, яка буде відстоювати інтереси водних біоресурсів та аквакультури і об'єднуватиме всіх фахівців рибного господарства.
     Директор ПП «Сазан» Юрій Кравчук порівняв оподаткування рибного підприємства в Польщі та в Україні, та зазначив, що податки зросли в десятки разів. Крім того, ним було розкриті питання приватизації гідротехнічних споруд та проблеми виходу виробників рибної продукції України на ринки Європейського Союзу.

     Микола Федоренко представив тенденції розвитку чеської аквакультури. Він зауважив, що основними напрямами досліджень в Чехії є розроблення нових методів вирощування об'єктів аквакультури, екологічні та біологічні аспекти різноманітності аквакультури. Також було зазначено, що Чехія є найбільшим виробником тропічних декоративних видів риб у Європі.
̕     Володимир Герасимчук наголосив, що сталий розвиток це, в першу чергу, економіка, довкілля та виробництво і тому, кожна держава має розробити власну стратегію розвитку рибальства та аквакультури.

     Професор кафедри аквакультури Віталій Бех підкреслив, що аквакультура – це галузь, яка інтенсивно розвивається. В Україні розроблено стратегію, однак, її ще не затверджено міністерством, в ній зазначено два основних напрямки це ріст ВВП та забезпечення біорізноманіття.

     По завершенню науково-практичного семінару учасниками було обговорено та прийнято резолюцію.
     Висловлюємо вдячність організаторам конференції за високий рівень проведення даного заходу.


Наталія Марценюк,
доцент кафедри гідробіології та іхтіології

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook