Світлана Білоус – лауреат премії «2018 Emerging Biotech Leaders of Ukraine»

15 листопада 2018, 10:04

Доцент кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Світлана Білоус стала лауреатом премії для молодих науковців у галузі біотехнологій від Фундації США–Україна (U.S.-Ukraine Foundation, USUF).

Конкурс проводили серед вчених України з березня по вересень 2018 року, а кандидатів оцінювали за такими критеріями як лідерство у галузі, підприємницька реалізація, можливість комерціалізувати дослідження, поточний чи майбутній вплив дослідження, користь від діяльності або інновацій для українського суспільства.

Нагородження переможців конкурсу на офіційній церемонії проводили: перший Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Роман Попадюк(Roman Popadiuk), президент і співзасновник Фундації США–Україна Надія К. Макконнелл (Nadia K. McConnell), віце-президент Фундації США–Україна Маркіян Білинський (Markian Bilynskyj) та меценат Ірен К. Джосеф (Irene K. Joseph). Урочистості відбувалися у присутності представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національної ради з питань розвитку науки і технологій та Національної академії наук України.

Світлана Білоус удостоєна нагороди за досягнення у дослідженні закономірностей морфо- і органогенезу у лісових деревних видів у культурі in vitro, збереження цінних генотипів рослин з використанням біотехнологічних методів та створення технологій мікроклонального розмноження деревних рослин.  Свої дослідження Білоус С.Ю. виконувала у тісній співпраці з вченими навчально-наукової лабораторії фітовірусології та біотехнології кафедри екобіотехнології та біорізноманіття факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, а також з співробітниками Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК та науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».

У рамках Біотехнологічної ініціативи Фундації США–Україна сприяє розвиткові біотехнологій в Україні шляхом залучення Фундації до освітніх, дослідницьких і бізнес-процесів у зазначеній галузі та підвищення рівня міжнародної обізнаності щодо можливостей біотехнологій в Україні. Фундація США–Україна здійснює підтримку українських студентів, науковців і підприємців, які бажають співпрацювати з американською біотехнологічною спільнотою.


Роман Василишин,

директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook