Вечір спогадів про професора СВИРИДЕНКА ВОЛОДИМИРА ЄФРЕМОВИЧА з нагоди 82-річчя від дня народження
Завідувач кафедрою лісівництва, професор Бондар Анатолій Омелянович розпочав вечір спогадів про професора СВИРИДЕНКА ВОЛОДИМИРА ЄФРЕМОВИЧА із представлення гостей. Під час відкриття вечора Бондар А.О. презентував присутнім останній творчий доробок професора Свириденка В.Є. – брошура „Бесіди про ліс”, присвячена лісам України та світу, створену автором спеціально для учнівської молоді. Про своєчасність видання БЕСІД свідчить зацікавленість у ньому молоді у шкільних лісництвах та у загальноосвітніх закладах Вінниччини. Професор Бондар А.О. запевнив присутніх, що тираж брошури „Бесіди про ліс” буде зростати.
Директор ННІ ЛіСПГ, професор Лакида Петро Іванович розпочав свій виступ із інформації про те, що вчена рада ННІ ЛіСПГ одностайно прийняла рішення щодо надання аудиторії 94 імені професора Свириденка Володимира Єфремовича, тим самим підкресливши глибоку пошану колективу Інституту до
Відмінника освіти України, Відмінника лісового господарства України, Члена-кореспондент Лісівничої академії наук України, Заслуженого науково-педагогічного працівника Національного аграрного університету, кандидата сільськогосподарських наук, професора кафедри лісівництва. Директор ННІ ЛіСПГ презентував присутнім пам’ятний стенд про життєвий шлях Свириденка Володимира Єфремовича, який зайняв почесне місце у Музеї Історії ННІ ЛіСПГ (навчальний корпус 1, аудиторія 94). Професор Лакида П.І. зазначив, що його Вчитель – професор Свириденко В.Є. був Істориком ННІ ЛіСПГ, який по крихтах збирав та впорядковував інформацію про різні періоди існування лісогосподарського факультету і опублікував історичний нарис „Кузня лісогосподарських кадрів”. Директор Інституту відмітив, що Володимир Єфремович протягом багатьох років наполегливо намагався знайти первинні архівні матеріали, які б засвідчили про початок діяльності нашого Інституту. Виступаючий відмітив величезний внесок Володимира Єфремовича у громадську діяльність лісівничої галузі України.
Завідувач кафедрою лісівництва, професор Бондар А.О. висвітлив життєвий шлях Володимира Єфремовича: навчання в університеті, початок трудової діяльності на Балтійському флоті, навчання в аспірантурі, сімейне життя; основні етапи педагогічної, наукової та громадської роботи.
Директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва, професор Олексійченко Надія Олександрівна звернула увагу присутніх на внесок Володимира Єфремовича у розвиток освіти, науки та практики на Україні. Вона зауважила, що В.Є. Свириденком було видано понад 200 наукових праць, серед них 3 підручники і 3 посібники, за якими навчаються студенти у різних куточках України. Вона підкреслила, що Володимир Єфремович наголошував на важливості практичної підготовки студентів під час навчання, саме тому він особисто відвідував своїх дипломників під час виробничих практик. Професор Свириденко В.Є. активно займався дослідницькою діяльністю – під його керівництвом або ним власноруч було закладено значну кількість пробних площ з різноманітних напрямків лісівничих досліджень, зокрема з вивчення впливу режимів рубок догляду на ріст та продуктивність лісових насаджень.
Про студентські роки, навчання у аспірантурі, довгі роки дружби із Свириденком В.Є. згадали Левон Федір Михайлович (товариш по аспірантурі) та Сєкало Наталя Дмитрівна (одногрупниця під час навчання на лісогосподарському факультеті).
Спогадами про вчителя та наставника у виробничій, науковій та освітянській діяльності поділилися Ільєнко Микола Микитович (професор кафедри лісівництва у 1997-2006 рр.), професор кафедри лісівництва Бабіч Олександр Георгійович, завідувач кафедрою лісовідновлення і лісорозведення, професор Маурер Віктор Мельхіорович, директор “Укрцентркадриліс” Ірклієнко Сергій Петрович, доцент кафедри лісової меліорації і оптимізації лісоаграрних ландшафтів Малюга Володимир Миколайович, доценти кафедри лісівництва Зібцев Сергій Вікторович та Кременецька Євгенія Олексіївна, доцент кафедри біології лісу та мисливствознавства Тищенко Володимир Миколайович, випускник лісогосподарського факультету 1995 року Матвєєв Максим.
На вечорі спогадів була присутня родина Володимира Єфремовича: донька Наталя, онучки – Анна, Наталя, Олена та правнучка Ірочка. Донька Наталя із великою пошаною розповідала про свого любого батька. Звісно, родина болісно відчуває його ухід, не вистачає його порад, спілкування і чаювання з ним. Вона пригадала також про майстерність батька у кулінарії. Володимир Єфремович любив готувати різні страви, був неперевершеним у консервуванні овочів та фруктів, навіть у виготовленні варення та джемів. Це були кулінарні шедеври, якими він охоче пригощав рідних, колег, влаштовував дегустації для магістрів на заняттях із дисципліни „Недеревні ресурси та побічні користування лісом”.
Вечір відбувався у теплій атмосфері. Усі присутні згадували Володимира Єфремовича як відповідальну, інтелігентну, доброзичливу людину. Світла пам’ять про нього лишилася у душі кожного. Кульмінаційною нотою вечора було відкриття меморіальної дошки професора кафедри лісівництва Свириденка Володимира Єфремовича. До виконання цієї почесної місії були запрошені донька професора Свириденка В.Є. – Наталя та завідувач кафедрою лісівництва, професор Бондар А.О.
Колектив Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІП України буде пам’ятати Володимира Єфремовича як Людину з великої літери, талановитого педагога, досвідченого виробничника, винахідливого будівельника, допитливого науковця, мудрого вчителя, шанованого колегу та надійного товариша. На нашу думку, Володимир Єфремович був і буде взірцем Вчителя і Людини для сучасних і майбутніх поколінь лісівників.