Співпраця з ФАО ООН

 

             Співробітництво з ФАО ООН Національний університет біоресурсів і природокористування України розпочав ще до вступу України до ФАО ООН наприкінці 90-х років минулого століття. Зокрема, спільно з ФАО ООН було проведено кілька успішних конференцій з проблем інформаційного та консультативного забезпечення АПК. Із вступом до ФАО ООН 29 листопада 2003 року перед Україною відкрились нові можливості співпраці зі світовим співтовариством у питаннях формування стратегії розвитку сільського і лісового господарства, рибництва, всього продовольчого комплексу, ветеринарної медицини, створення нормативів якості та безпеки продукції, а також її міжнародної сертифікації й стандартизації.

 Широкі можливості в цьому плані відкривають Програми технічної допомоги ФАО ООН (ТСР Projects), розроблені з метою реагування на невідкладні потреби країн-членів.
Так, з жовтня 2004 по грудень 2007 року в Українській лабораторії якості і безпеки продукції АПК (УЛЯБП АПК) впроваджувався проект TCP/UKR/3003 (A) «Розбудова Української лабораторії якості й безпеки харчової і сільськогосподарської продукції». Проект було спрямовано як на удосконалення проектування і розбудови випробувальної лабораторії, а саме на доведення практики роботи УЛЯБП АПК до рівня вимог стандартів серії ISO 17025, а також на покращання та узгодження роботи з інфраструктурою, яка необхідна для належної стабільної роботи цієї лабораторії, та її кадровим забезпеченням.
В рамках проекту TCP/UKR/3001 (A) “Формулювання стратегії та підвищення рівня обслуговування Національної агро-інформаційної системи” (2005-2007 рр.) розроблено Стратегію розвитку інформаційного забезпечення АПК і сільського населення України до 2015р. Важливість даної роботи підкреслює те, що Стратегія була схвалена рішенням Колегії Міністерства аграрної політики і рекомендована для практичної реалізації. 
За активної підтримки інформаційних спеціалістів ФАО ООН співробітниками НУБіП Українизгідно плану проекту було адаптовано на російську мову потужний інструментарій для дистанційного навчання інформаційним технологіям – модуль IMARK «Управління електронними документами», що дозволяє проводити відповідне навчання та готувати спеціалістів для подальшої реалізації результатів проекту.
За результатами проекту «Створення депозитарної бібліотеки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на базі наукової бібліотеки НУБіП України» з 2006 р. бібліотека НУБіП України отримала статус національної депозитарної бібліотеки ФАО ООН в Україні. На даний момент фонд складається з близько 500 документів, які FAO надсилає безкоштовно. Створено базу даних для літератури FAO в електронному каталозі бібліотеки.
В рамках проекту AGORA – «Доступ до глобальних он-лайн досліджень сільського господарства у Східній Європі, на Кавказі та у Центральній Азії» НУБіП України має право безкоштовного доступу до Порталу електронних наукових публікацій провідних зарубіжних видавництв (1900 наукових журналів).
 
 
В рамках співпраці з Групою спеціалістів з лісових пожеж ФАО ООН, Центром глобального моніторингу пожеж (GFMC)/Університетом ООН (UNU) разом з Європейською Економічною комісією ООН (UN ECE), Регіональною мережею природних пожеж Південно-Східної Європи/ Кавказу, Міжнародної стратегії з зменшення катастроф ООН (UNISDR), Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (OSCE) / Ініціативою з безпеки довкілля та Європейським центром з лісових пожеж (EFFC) проводився Міжнародний науково-практичний семінар «Природні пожежі і безпека людини: управління пожежами на територіях, забруднених радіонуклідами, боєприпасами, що не розірвалися і мінними полями» (Київ/Чорнобиль) 6-8 жовтня 2009 р. Україна регулярно представлена на міжнародних нарадах мережі координаційних центрів по боротьбі з лісовими пожежами (нарада у липні 2010 р. Фрайбург, Німеччина).
За вагомий внесок у розвиток співробітництва з ФАО ООН ректора НУБіП України, акад. Мельничука Д.О., у 2006 р. було обрано радником Генерального директора ФАО ООН. За значний вклад у розвиток матеріально-технічної бази, підготовку кадрів, виконання спільних наукових проектів, сприяння зміцненню міжнародних зв’язків були присвоєні звання:
«Почесний доктор НУБіП України»
- Жак ДІУФ, генеральний директор ФАО ООН, 23.10.2003
- Марія КАДЛЕЧИКОВА, директор Регіонального офісу для Європи і Центральної Азії ФАО ООН, 29.10.2008
«Почесний професор НУБіП України»
- Антон МАНГСТЛ, директор дивізіону ФАО ООН з інформатизації світового с.-г. інформаційного центру і бібліотеки — 27.06.2001
- Міхал ДЕМЕШ, спеціаліст Інформаційного Менеджменту Суб-регіонального офісу ФАО ООН для Центральної і Східної Європи, Будапешт – 29.10.2008
 

Проекти технічної допомоги ФАО ООН (ТСР Projects) в НУБіП України

1. «Розбудова Української лабораторії якості й безпеки харчової і сільськогосподарської продукції», 2004-2007 рр.

2. «Формування стратегії та підвищення рівня обслуговування агро-інформаційнoї системи», 2006-2007 рр.

3. «Створення депозитарної бібліотеки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на базі наукової бібліотеки НУБіП України», 2006 р.

4. «AGORA - Доступ до глобальних он-лайн досліджень сільського господарства у Східній Європі, на Кавказі та у Центральній Азії», 2007-2008 рр.

5. “Місія оцінки задач та потреб пов'язаних з науковим та аналітичним супроводом контролю харчової безпеки продуктів”, 2009-2010 рр.

6. «Підтримка багатомовного офіційного веб-сайту ФАО ООН», 2010-2011 рр.

 

        За час співробітництва з ФАО ООН на базі НУБіП України проведено ряд міжнародних семінарів та воркшопів [Завантажити список].

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook