Науковий гурток "Інтернет речей"

Адреса: Київ - 03041, Героїв Оборони 16, корп.15, кімн.211, 211а

Тел.: (044) 5278199

WWW: https://www.facebook.com/groups/195160680891209/?ref=group_browse_new

доцент, в.о. керівника гуртка:
Місюра Максим Дмитрович

кандидат технічних наук

 

    Науковий гурток створений восени 2016 року. Мета - вивчення та дослідження сучасних освітніх технологій, вбудованих систем, інтернет-речей та інформаційно-комунікаційних технологій в сучасному житті. Технічне забезпечення грунтується на базі систем ARDUINO, RASPBERRY Pi, Trigger_Logic та багато іншого обладнання яке дозволяє створювати інтернет-речі та керовані пристрої, що можуть бути використані у житті та оточуючому навколтишньому середовищі.

Староста гуртка - Артур ЧЕРНЮК, переможець студентської олімпіади, студент 4 курсу спеціальності 123 - "Комп'ютерна інженерія".

 

 

    Діяльність гуртка у 2019-2020 навчальному році

    Діяльність гуртка у 2020-2021 навчальному році

    Діяльність гуртка у 2022-2023 навчальному році

 

      Одним із найцікавіших напрямків, який досліджує наш науковий гурток, є розумний будинок. Ця концепція полягає у використанні домашньої мережі та спеціальних пристроїв, щоб забезпечити контроль над різними аспектами життя в будинку. Розумний будинок може контролювати освітлення, опалення, кондиціонери, вентиляцію, водопостачання, безпеку та багато інших речей.

 Одним з ключових компонентів розумного будинку є плати та компоненти плат, такі як ARDUINO та RASPBERRY Pi. Ці плати дозволяють створювати керовані пристрої, що можуть бути інтегровані в домашню мережу. Наприклад, використовуючи ARDUINO, можна створити систему контролю освітлення, яка буде реагувати на рух або зміну освітлення в будинку.

 До інших компонентів розумного будинку можна віднести різноманітні сенсори, камери, замки, розетки, термостати та інші пристрої. Їх використання дозволяє створювати інтелектуальну систему керування будинком, яка забезпечує зручність, безпеку та економію енергії.

 Ще одним напрямком нашої діяльності є DIY (Do It Yourself - зроби сам) проекти зі створення розумного будинку та домашньої мережі. Це дозволяє нам не тільки зберегти кошти на купівлі готових пристроїв, але й підвищити рівень знань та вмінь у сфері інформаційних технологій.

 Окрім розумного будинку, наш науковий гурток досліджує системи доступу та безпеки. Наприклад, ми створили систему контролю доступу до будинку, яка використовує картки з RFID-міткою. Ця система дозволяє контролювати доступ до будинку та забезпечує безпеку для жителів.

 Також ми досліджуємо можливості роботів у розумному будинку. Роботи можуть виконувати рутинні роботи, такі як прибирання, та допомагати людям з обмеженими можливостями. Ми використовуємо ARDUINO та інші плати для створення роботів, які можуть керуватися за допомогою домашньої мережі.

 Загалом, наш науковий гурток зосереджується на вивченні та застосуванні сучасних технологій у сфері розумного будинку та домашньої мережі. Ми використовуємо різноманітне обладнання та компоненти плат для створення інтелектуальних систем, які забезпечують зручність, безпеку та економію енергії в будинку.

 Також ми активно працюємо над DIY проектами, щоб підвищити рівень знань та вмінь у сфері інформаційних технологій. Досліджуючи розумний будинок та домашню мережу, ми допомагаємо розвивати інновації та забезпечувати зручне та безпечне життя у майбутньому.

 

 

Публікаційна активність студентів

  1.  Паламарчук Б., Місюра М. Система контролю мікроклімату розумного будинку. XІIІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта ‘2022» : Зб. матеріалів xiіі міжнар. науково-практ. конф. молодих вчен. «інформ. технології: економіка, техніка, освіта ‘2022»,, м. Київ, 26–27 жовт. 2022 р. Київ, 2022. С. 145–146. URL: https://drive.google.com/file/d/1f2AWFKVqk3WOs2Eh0q6fSuA2qpqQeD97/view.
  2. Ляховчук І., Місюра М. Методи і засоби збору, аналізу та відображення даних в комп'ютерних системах «розумний будинок». XІIІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта ‘2022» : Зб. матеріалів XIІІ міжнар. науково-практ. конф. молодих вчен. «інформ. технології: економіка, техніка, освіта ‘2022», м. Київ, 26–27 жовт. 2022 р. Київ, 2022. С. 141–142. URL: https://drive.google.com/file/d/1f2AWFKVqk3WOs2Eh0q6fSuA2qpqQeD97/view.
  3. Леус М., Місюра М. Методи та засоби класифікації атрибутів якості комп’ютерних систем. Збірник матеріалів XIІІ міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта ‘2022» : XIІI Міжнар. науково-практ. конф. молодих вчен., м. Київ, 26–27 жовт. 2022 р. Київ, 2022. С. 137–138. URL: https://drive.google.com/file/d/1f2AWFKVqk3WOs2Eh0q6fSuA2qpqQeD97/view.
  4. Чорноус О.Б., Місюра М.Д. Система визначення положення сонця відносно координат глядача [Електронний ресурс] // ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ '2020: [сайт]. [2020]. URL: http://econference.nubip.edu.ua/index.php/taacsd/2020/paper/view/2102
  5. Горякіна  Д.В., Місюра М.Д. Автоматизація управління товарними запасами на складі [Електронний ресурс] // ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ '2020: [сайт]. [2020]. URL: http://econference.nubip.edu.ua/index.php/taacsd/2020/paper/view/2127
  6. Максим, М., 2020. ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АЛГОРИТМІВ ДЛЯ ПОБУДОВИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПИВОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА. In: ГЛОБАЛЬНІ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ В СУСПІЛЬСТВІ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ ’2020. [online] Київ: НУБіП України. Available at: <http://econference.nubip.edu.ua/index.php/grpi/grpi20/paper/view/2314> [Accessed 21 May 2020].
  7. Бунецкул, А., Місюра, М., & Досжанова, А. 2019 лис 8. КОМП’ЮТЕРНА СИСТЕМА НА БАЗІ МІКРОКОНТРОЛЕРІВ ТА МІКРО-ПК. Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта». [Онлайновий ресурс] http://econference.nubip.edu.ua/index.php/itete/X/paper/view/1915

Посилання на опубліковані тези наукових доповідей на студентських конференціях:

 

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook