Звіт директора Рівненського фахового коледжу Василя Царука на зборах трудового колективу
Звіт директора Рівненського фахового коледжу Василя Царука на зборах трудового колективу
18 грудня 2024 року
Збори трудового колективу є ключовим елементом організаційного життя будь-якого навчального закладу, спрямованим на забезпечення ефективного управління, прозорості в прийнятті рішень та підтримки активної участі працівників у вирішенні стратегічних питань. У цьому контексті збори трудового колективу Рівненського фахового коледжу відіграють важливу роль у розвитку навчального процесу, зміцненні внутрішньої культури закладу та створенні умов для підвищення професійної взаємодії серед працівників.
Особливе місце в порядку денному таких зборів посідає звіт директора, що стає підсумковим оглядом результатів діяльності коледжу за визначений період. Звіт дозволяє проаналізувати досягнення закладу, виявити проблемні аспекти та окреслити перспективи розвитку на майбутнє. Для колективу це є не лише можливістю отримати повну картину щодо стану справ у закладі, а й платформою для обговорення важливих питань і формування спільних рішень.
Сьогодні, 18 грудня, відбулися традиційні збори трудового колективу Рівненського фахового коледжу, на яких директор, доктор економічних наук Василь Царук прозвітував про роботу колективу коледжу за 2024 рік.
Дистанційну участь у зборах взяли представники Національного університету біоресурсів і природокористування України: Станіслав Ніколаєнко, президент і голова Вченої ради НУБіП України, доктор, професор, академік; Тарас Євсюков, голова наглядової ради коледжу, декан землевпорядного факультету; Наталія Овдій, начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання. Очну участь у заході прийняв Леонтій Самчук, член наглядової ради коледжу.
Свій виступ директор розпочав із подяки захисникам і захисницям України за їхню відвагу, мужність та за можливість здійснювати навчальний процес і звітуватися.
Від імені колективу директорподякував базовому Університету за сприяння в реалізації різноманітних проєктів, покращенні матеріально-технічної бази, що позитивно відображається на діяльності коледжу.
Директор коледжу Василь Царук у своєму виступі коротко окреслив основні завдання ВСП «РФК НУБіП України» щодо надання освітніх послуг, можливості матеріально-технічної бази, склад науково-педагогічного, педагогічного персоналу, загальну кількість здобувачів освіти за ОС «Бакалавр» та ОПС «Фаховий молодший бакалавр», стан навчально-лабораторної бази, формування контингенту студентів, організацію навчального процесу, виховну та культурно-масову і спортивна роботу, науково-дослідну і методичну роботу, навчально-інноваційної діяльності, соціально-побутові умови проживання студентів, адміністративно-господарську діяльність, міжнародну діяльність та зовнішньоекономічні зв’язки. Також директор озвучив план діяльності ВСП «РФК НУБіП України» на 2025 рік відповідно до програми розвитку НУБіП України «Голосіївська ініціатива – 2025» та програми розвитку «Рівненська ініціатива – 2025» та подякував колективу за проведену роботу.
До слова були запрошені члени президії.
Президент і голова Вченої ради НУБіП України, доктор, професор, академік Станіслав Ніколаєнко закцентував на зміцненні зав’язків із базовим закладом та позитиви від цієї співпраці.Відмітив основні завдання, що стоять перед коледжем: підвищення якості освітнього процесу; зміцнення лабораторно-практичної бази; залучення стейкхолдерів; підтримка і турбота про педагогічні кадри та студентство; посилення співпраці із кафедрами базового закладу. На завершення Станіслав Миколайович подякував за співпрацю та побажав трудовому колективу коледжу Миру і Перемоги.
Однак акцент був зроблений і на проблемах, а також завданнях коледжу. Однією з найважливіших проблем Станіслав Ніколаєнко виділив збереження якості освіти, адже рівень знань за роки дистанційного навчання значно знизився.
Голова наглядової ради коледжу, декан землевпорядного факультету Тарас Євсюков відмітив злагодженість колективу та відзначив кращих випускників коледжу, які зараз навчаються та працюють в Університеті та мають значні здобутки у професійному зростанні. Також Тарас Олексійович відмітив роботу Вадима Люльчика, Ольги Рудько, Нелі Русіної, які завжди долучаються до гостьових лекцій, майстер-класів та інших заходів, що відбуваються на землевпорядному факультеті. Однак зауважив, що Рівненський фаховий коледж має посилити співпрацю із базовим закладом.
Завершуючи свою доповідь, Тарас Євсюков запропонував колективу схвалити звіт директора Царука Василя Юрійовича і прийняти до виконання поставлені завдання на 2025 рік.
Начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання Наталія Овдій подякувала за детальний звіт про діяльність коледжу за 2024 рік та відмітила колектив, який не лише навчає і випускає студентів, а й постійно навчається і вдосконалює свої знання сам, приймає участь у конференціях Університету, міжнародних конференціях, виконує наукову роботу. Робота колективу коледжу відображається у здобувачах освіти, які є активними учасниками культурно-масових заходів, конференцій, спортивних заходів. Відзначила також призові місця спортивних команд коледжу. На завершення свого виступу Наталія Миколаївна схвалила звіт директора і визнала роботу колективу коледжу задовільною, а також привітала колектив із прийдешніми святами, побажала всіх здійснення мрій та віри в те, що в 2025 році відбудеться перемога України.
До колективу коледжу звернувся член наглядової ради коледжу, громадський діяч, заслужений енергетик України Леонтій Самчук, якийвідзначив позитивні показники ВСП «РФК НУБіП України», але заначив, що найголовнішою місією коледжу має бути формування у здобувачів освіти почуття національної гідності, виховання соціальнозначущих якостей особистості, її компетентності й готовності до вияву відповідальної громадянської позиції і патріотизму. Він запропонував схвалити звіт роботи колективу коледжу.
В обговоренні доповіді взяли участь заступник директора з виховної роботи Олександр Талімончук, завідувачка відділення інформаційних технологій Ірина Якимчук, головний бухгалтер Олена Черначук-Семенишина таголова студентської ради Христина Кулай.
Заступник директора з виховної роботи Олександр Талімончук доповів про виховну, культурно-масову і спортивну роботу, волонтерську діяльність, соціально-побутові умови проживання студентів. Він закцентував на завданнях, які залишаються актуальними і потребують постійної уваги педагогічного колективу навчального закладу, а саме: проведення виховних заходів, спрямованих на формування в студентів потреби в здоровому способі життя, профілактика поширення шкідливих звичок в молодіжному середовищі, статеве виховання, виховання толерантності, психічне здоров’я студентів.
Головний бухгалтер Олена Черначук-Семенишина здійснила аналіз фінансово-економічної діяльності за 11 місяців 2024 року. Варто зауважити, що впродовж звітного періоду вчасно виплачувалася заробітна плата, стипендія, рахунки тощо.
Завідувачка відділення програмування Ірина Якимчук зосередила свою увагу на основних аспектах роботи відділення за звітний період. Новим кроком у діяльності нашого коледжу стала міжнародна співпраця. Завдяки багаторічній спільній діяльності НУБіП України та Університету прикладних наук Вайєнштефан-Трісдорф (HSWT) цього року Німецька служба академічних обмінів (DAAD) провела міжнародний проєкт «Підтримка українських коледжів: Збір даних. Розрахунок маржинального доходу» та «Збір даних і цифровізація з акцентом на університетські коледжі в 2024 році», в яких взяли участь викладачі коледжу.
На зборах виступила голова студентської ради коледжу Христина Кулай, яка повідомила про організацію роботи органів студентського самоврядування, наголосила на участі представників студентської ради у підготовці та проведенні урочистостей з нагоди «Дня працівників освіти», конкурсної програми «Ми заявляємо про себе», «Дня самоврядування». Студентська рада активно допомагала в проведенні волонтерських акцій на підтримку Збройних Сил України та приймала участь у благодійній діяльності. Голова студради зазначила, що в планах на другий семестр — налагодження взаємозв’язків із студентською організацією НУБіП України з метою вивчення досвіду.
Також на зборах трудового колективу прозвітував голова профспілки Тарас Сасовський, який відмітив що профспілковий комітет працював в позитивному, стійкому морально-психологічному кліматі. Колективу вдавалося уникати конфліктних ситуацій, в цілому існує порозуміння і співпраця між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом. Їхня діяльність спрямовувалась, насамперед, на розвиток коледжу, намагання задовольнити основні потреби працівників, студентів коледжу, вирішення соціальних питань.
Директор коледжу Василь Царук погодився з оцінкою доповідачів і пропозиціями членів президії.
Після обговорення учасники зборів трудового колективу одноголосно схвалили звіт директора коледжу та підтримали перспективний план закладу на 2025 рік.
Збори трудового колективу Рівненського фахового коледжу пройшли в конструктивній та доброзичливій атмосфері. Учасники мали можливість обговорити актуальні питання діяльності закладу, висловити свої пропозиції та отримати відповіді на важливі запитання. Звіт директора був сприйнятий з розумінням та підтримкою, що свідчить про високий рівень взаємодії між керівництвом і працівниками. Такі заходи є яскравим прикладом згуртованості колективу, готовності до спільного вирішення завдань і налаштованості на подальший розвиток коледжу.
Любов Протасевич,
секретар адміністративної ради
ВСП «РФК НУБіП України»