Викладачі Рівненського фахового коледжу взяли участь в семінарі-тренінгу на базі Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф

6 грудня 2023 року
  Міжнародна співпраця для закладу освіти дає можливість готувати фахівців, які отримають від європейських країн досвід ведення економіки країни, зокрема сільського господарства.
  У 2023 році Німецька служба академічних обмінів (DAAD) проводила міжнародний проект № 57649162 «Support of the digitalization of Ukrainian agricultural universities (2)» («Підтримка цифровізації українських аграрних університетів (2)») з Університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT – https://ima.hswt.de), в особі проф. Ральфа Шлаудерера та його помічників Вадима Петренка, Людмили Камзін, Ольги Тригубець. Під час Літньої школи, в рамках проєкту, відбулася розмова представників коледжів (від ВСП «РФК НУБіП УкраїниІрина Якимчук, завідувач відділення програмування) з проф. Ральфом Шлаудерером про співпрацю Університету з коледжами.
  Тому 23-30 листопада 2023 року викладачі ВСП «РФК НУБіП України» Ірина Якимчук; Неля Русіна, к.п.н, голова циклової комісії землевпорядних дисциплін; Оксана Куделя, голова циклової комісії програмування та інформаційних дисциплін; Оксана Конончук, голова циклової комісії економічних дисциплін, разом з викладачами з 17 коледжів та науковцями Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу (50 учасників) перебували в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT) як учасники практичного семінару-тренінгу «Підтримка українських коледжів: Збір даних. Розрахунок маржинального доходу».
  Програма семінару передбачала теоретичне, практичне навчання та ряд екскурсій до фермерських господарств.
  З вітальним словом звернувся координатор проєкту, професор Ральф Шлаудерер, керівник Міжнародної школи HSWT, міжнародний представник факультету сільського господарства HSWT. У своєму виступі професор ознайомив присутніх з особливостями здобуття освіти в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф та більш детально зупинився на міжнародному магістерському курсі «Аграрний менеджмент» (International Masterin Agricultural Management) факультету сільського господарства, продовольства та харчування, який розвивався понад двадцять років, набуваючи практичного досвіду. На основі цього у планах університету запустити проєкт з аграрними коледжами п’яти ЗВО України: Сумський національний аграрний університет, Миколаївський НАУ, НУБіП України, Вінницький НАУ, НУВГП (м. Рівне).
 
  Плановано, що координатором цього проєкту стане Катерина Тужик, к.е.н., доцент, наукова співробітниця HSWT, випускниця НУБіП України. Вона поділилася досвідом роботи з коледжами та університетами України у період 2018-2021 рр. у рамках проєкту UFMD («Від теоретично орієнтованого до практичного навчання в аграрній сфері/TOPAS» та Ukrainian Farm Management Data/UFMD).
  Декан факультету сільського господарства, продовольства та харчування Вільгельм Пфланц, проф., др. розповів про 1500 студентів факультету і географію їхнього прибуття на навчання.
  Теорією щодо збору даних для розрахунку маржинального доходу поділилися Вадим Петренко, співробітник факультету, випускник Миколаївського НАУ; Ірина Трьостер, наукова співробітниця, викладачка факультету сільського господарства, продовольства та харчування, випускниця НУБіП України; Сергій Аксьонов, випускник Полтавського НАУ, керівник фірми «Agset», яка створила єдину базу даних для фермерів і менеджерів аграрних підприємств Німеччини. Майданюк Оксана, головний науковий співробітник науково-дослідного відділу аналітики та цифровізації в галузях АПК також представила досвід роботи зі збору даних Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу.
  Практичні застосування ми отримали під час екскурсій кампусом Тріздорфу (Людмила Камзін, співробітниця факультету сільського господарства, продовольства та харчування), молочною фермою університету (др. Анне Шіборра, директорка школи тваринництва), до біогазової установки, (Катя Краутер, співробітниця факультету інженерії навколишнього середовища), у Фаховий центр з використання енергії та с/г техніки (Анетте Шмідт, співробітниця центру), сімейною фермою Міхаела Шнайдера (рослинництво – вирощування кукурудзи, ячменю, сої; тваринництво – відгодівля свиней; агропереробка – виготовлення м’ясних виробів; біогазоустановка).
  Як підсумок, був проведений захід World Café за темою «Збір даних для планування с/г підприємств», на якому були представлені дев’ять постерів, підготовлених українськими закладами освіти:
1. Проблеми, пов’язані зі збором (первинних) даних.
1.1 Механізм (процес) збору даних у Вашому НЗ; «Зворотній зв’язок» із фермерами після збору та обробки даних (Анна Бурковська etal., Technological and economic professional college of Mykolayiv National Agrarian University).
1.2 Дотримання принципів безпеки та конфіденційності при зборі та обробці даних з підприємств (Дмитро Кочур etal., Nizhyn Applied College of National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine).
1.3 Співпраця із іншими НЗ, НДІ, держустановами в питаннях збору первинних виробничих та економічних даних (Лариса Ященко etal., Boyarka Professional College of National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine).
2. Джерела інформації для планування виробництва.
2.1 Джерела інформації, які фактично використовують підприємства для економічного планування виробництва; Наскільки наявна інформація задовольняє потреби? (Ірина Якимчук etal., Rivne Professional College of National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine).
2.2 Готовність наявної інформації для економічного планування виробництва до використання  (Наталія Смислова etal., Myrohoshcha Agrarian Professional College).
3. Рішення для планування/обліку (методи та засоби)
3.1 Методи планування, що використовуються підприємствами; Комп’ютерні / мобільні програми та додатки, що використовуються підприємствами (Оксана Чеверноженко, Андрій Сиротенко etal., Irpin Professional College of NUBiP of Ukraine).
3.2 Технологічні карти: поширення та актуальність для вирішення сучасних задач (Ірина Духнич etal., Myrohoshcha Agrarian Professional College).
4. Релевантні економічні показники для планування та аналізу виробництва (Світлана Самофалова etal., Hlukhiv Agrotechnical Professional College of Sumy National Agrarian Universit).
5. Автоматизація методів збору первинної інформації (Сергій Кравцов etal., Ukrainian Research Institute of the Productivity of the Agro-Industrial Complex).
  Так, викладачами Рівненського фахового коледжу був підготовлений постер на тему «Джерела інформації, які фактично використовують підприємства для економічного планування виробництва». Його представляла Ірина Якимчук.
  У рамках семінару делегація відвідала Міністерство науки і мистецтва Баварії (м. Мюнхен), де перед нами виступили др. Рольф-Дітер Юнгк, керівник апарату міністерства, Ніколас Джукіч, директор Баварського центру університетів Центральної, Східної та Південної Європи (BAYHOST), які висловили підтримку українському народові у боротьбі проти росії та ознайомили із можливостями вступу української молоді до університетів Німеччини.
 
  Ступенева освіта також діє в Баварії. Представником її був Фріц Гронауер-Веддіге, директор Вищої сільськогосподарської школи та Тріздорфського сільськогосподарського технікуму. Пан Гронауер ознайомив нас із системою професійної освіти в Німеччини та зазначив, що вища сільськогосподарська школа готує фермерів (менеджерів), майстрів та технічних фахівців. Він провів екскурсію закладом, де ми оглянули навчальні аудиторії, лабораторії тощо. Відповів на численні запитання українських викладачів, щодо організації освітнього процесу, навчального плану тощо. Зазначимо, що Пан Гронауер є фермером з органічного рослинництва.
  28 листопада 2023 року відбулася підсумкова дискусія за темою семінару, після чого нам вручили сертифікати.
 
  Соціальним напрямом під час перебування у Німеччині була участь у Різдвяному ярмарку Вайденбаха, де ми продавали місцевим жителям українські смаколики, які приготували вдома. Під час ярмарку було зароблено 600 євро.
  Німецькою стороною для учасників семінару були організовані екскурсійні поїзди містами Ансбахом, Мюхеном, Нюрбергом.
 
 
 
Ірина Якимчук,
завідувач відділення програмування

ВСП «РФК НУБіП України» 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook