Напрямки державотворення після проголошення Акту про державний суверенітет України – предмет аналізу гуртка «Історія держави і права України» на тему

25 листопада 2023 року

 Україна та українці були рішучими у своєму виборі покінчити з радянським минулим. Проте не були свідомими тих викликів та проблем, що постануть перед ними у майбутньому адже державне будівництво – строкатий, тривалий і складний процес.
 Так, на засіданні гуртка виступив Кирієнко Данило. Доповідач відзначив, що Акт про державний відкрив шлях державному будівництву та формуванню нового політичного устрою. Україна пішла найскладнішим шляхом — становлення демократичного суспільства та політичного режиму. Справжньої представницької демократії, де народ здійснює владу через виборних представників, сама влада поділена і збаласнована, громадяни мають права та свободи і можуть брати участь у суспільно-політичному житті.


 Панченко Ярослав, розкрив присутнім питання того що Акт проголошення незалежності України став подальшим розвитком Декларації про державний суверенітет України і наслідком мирної національно-демократичної революції в Україні. ВР УРСР виходила із права на самовизначення народів, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами.


 Висновки узагальнила Лапуть Дар’я, яка відзначила що Акт проголошення незалежності України продовжив тисячолітню традицію державотворення в Україні, проголосивши незалежність України та створення суверенної Української держави. З прийняттям його на території України чинними стали лише Конституція України і закони України.

 Проголошення державної незалежності України стало першим рішучим кроком до демонтажу партійно-тоталітарної системи і створення юридичних засад демократичної держави, логічним підсумком багатовікової боротьби українського народу за свободу і незалежність, за відродження Української держави.

 

Олександр Харчук, науковий керівник гуртка
«Історія держави і права України».

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook