Ph.D. Освітня складова аспірантів у фокусі міжнародної академічної мобільності

13 жовтня 2023 року
  Навчання в аспірантурі надає доступ не лише до наукової діяльності, задля кар’єрного зростання, а й можливості займатися дослідженнями та викладанням навчальних дисциплін. Опанувати глибокі фахові знання та навики молодим науковцям допомагають обов’язкові освітні компоненти впродовж першого семестру першого року навчання.
  Для здобувачів аспірантури очної форми навчання щосереди згідно розкладу проводяться лекції офлайн висококваліфікованими та досвідченими науково-педагогічними працівниками з використанням електронних дидактичних демонстраційних матеріалів, що призначені для супроводу навчального процесу.
  Поточного тижня всі аспіранти мали можливість прослухати лекцію з дисципліни «Організація проведення наукових досліджень» від проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку, д.е.н. професора Вадима Ткачука.
 
 Вадим Анатолійович досить чітко окреслив дослідницькі можливості нашого університету в частині міжнародної академічної мобільності та важливості формування наукового світогляду. Більш детально проректор зупинився на актуальних напрямах мобільності, в яких можуть бути задіяні наші аспіранти, а саме: грантові програми Європейського Союзу; міжнародні Ph.D. програми; міжнародні програми мобільності (міжуніверситетські угоди); стажування онлайн і офлайн; міжнародні грантові програми державних і недержавних організацій і фондів; літні школи, семінари тощо.
  Також 11 жовтня 2023 року відбулася лекція з дисципліни «Іноземна (англійська) мова за професійним спрямуванням», лектором якої була к.пед.наук, доцент кафедри англійської філології Світлана Качмарчик.
 
  Під час лекції говорили про ознаки, риси, види наукового стилю мови, детально розглядали мовні засоби і лінгвістичні характеристики наукових текстів і на прикладі невеликого тексту наукового спрямування розібрали лексичні одиниці та труднощі, з якими аспірант може стикнутися в процесі перекладу автентичної літератури, і, власне, розуміння її змісту.
  Варто зазначити, знання іноземної мови для здобувачів третього освітньо-наукового рівня - вимога часу, показник їх культурного рівня, професійної компетенції, можливість участі в міжнародних семінарах, конференціях та симпозіумах.

Бажаємо всім аспірантам плідного і цікавого освітнього процесу!

 
Надія Міняйло,

заступник завідувача відділу аспірантури 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook