Міжнародники досліджують: «Цифрова дипломатія та кібербезпека у сучасних міжнародних відносинах»

9 жовтня 2023 року

5 жовтня 2023 року в межах роботи студентського наукового-гуртка «Історія України. Історія рідного краю. Історія родини» (науковий керівник – к.і.н., доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Наталія Кравченко) на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України відбулася конференція «Цифрова дипломатія та кібербезпека у сучасних міжнародних відносинах». Тематика заходу була зініційована студентами 2 групи 4 курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Конференція стала результатом дослідницької роботи гуртківців секції «Міжнародник» та показала зацікавленість у поглибленому вивченні означених проблем. Доповіді гуртківців надали важливий огляд сучасних викликів і загроз, з якими ми стикаємося в цифровому віці. Вражає, наскільки швидко розвивається кіберпростір та які серйозні наслідки можуть мати кібератаки на міжнародну безпеку. Захід відкрив нові горизонти для розуміння і протидії кіберзагрозам, і ми відчуваємо, що ці знання будуть корисними для нашої подальшої освіти та кар'єри в галузі міжнародних відносин.

Конференція виявилася надзвичайно інформативною та актуальною, вона розкрила глибину та складність викликів у сфері кібербезпеки у сучасному світі. Виступи розкрили сутність і підходи до аналізу інтернаціональних аспектів кібертероризму. Різноманітні доповіді надали глибоке розуміння причин та наслідків кібератак, а також важливість співпраці між державами у сфері кібербезпеки.
Дискусії під час заходу підкреслили необхідність глобального підходу до вирішення проблем кібербезпеки і важливість міжнародного партнерства для боротьби з кібертероризмом. Безпека у цифровому просторі стає все більш важливою та актуальною, і конференція надала цінні відповіді та ідеї для подальших кроків у цьому напрямку.
Одним з найбільших плюсів конференції була різноманітність інформації, що запропонували доповідачі. Виступи охоплювали широкий спектр тем, від аналізу останніх кібератак до розгляду стратегій захисту інформаційного простору. Велика увага була приділена питанням кібербезпеки в глобальному масштабі, що робило конференцію надзвичайно корисною для всіх, хто цікавиться цією проблемою.

Різнобічно були обговорені проблеми цифрової дипломатії як способу спілкування та впливу на світові події, досягнення своїх цілей. Розглядались питання цифрової дипломатії в умовах інформаційної війни, розвитку цифрових дипломатичних навичок у дипломатичній практиці, віртуальні дипломатичні зустрічі, дипломатичні комунікації через електронну пошту та зашифровані засоби зв’язку. Актуалізувались питання захисту інформації та кібербезпеки дипломатичних місій, культурних викликів в цифровій дипломатії, міжнародного співробітництва в цифровому середовищі та ролі громадянського суспільства у цифровій дипломатії.

Проведена нами дослідницька робота, результати якої були винесені на обговорення на конференцію, допомогло кожному з нас отримати комплексне розуміння актуальних проблем, а також обговорити сучасні підходи та стратегії для забезпечення безпеки в інформаційному просторі та ефективного використання цифрових інструментів у дипломатії. Особисто для нас всі доповіді були корисними, і, ми впевнені, що отримані знання у майбутньому стануть нам у нагоді.

 

 

 

Ілля Брижицький, Данііл Шилов, Анастасія Собко, Анна Козловець,
студенти-гуртківці, секція «Міжнародник»

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook