На Алеї слави НУБіП відкрили погруддя Василю Янчуку

26 травня 2023 року
  Заключний день університетських віншувань, приурочених до 125-річчя НУБіП, в університеті розпочався з Алеї слави: тут відкривали нове погруддя – знаному українському вченому-правознавцю, фундаторові вітчизняної школи аграрного права професору Василю Янчуку (1925 – 2006 рр.) – авторства скульптора заслуженого художника України Віталія Рожика.

  На урочистості завітав заступник голови Офісу Президента України Олексій Дніпров.
  Вісім років тому вчена рада НУБіП ухвалила рішення: вшановувати пам'ять наших предтеч, які створювали університет і утверджували його славу. І от сьогодні на цьому пантеоні з’явився пам’ятник професору Янчуку, відкрила дійство незмінна ведуча таких подій завідувачка кафедри культурології Ірина Майданюк.

  Ми продовжуємо славну традицію – вшановувати пам'ять людей, хто закладав міцні підмурки нашого університету, звертаючись до присутніх, зазначив ректор Станіслав Ніколаєнко. Наш колектив навіть під час війни не втрачає темпів розвитку, готуючи кадри для сьогодення і післявоєнного розвитку України. Черговим підтвердженням цьому стала вчорашня міжнародна науково-практична конференція «Продовольча та екологічна безпека в умовах війни та повоєнної відбудови: виклики для України та світу».

  За надскладних умов воєнного часу Україна мусить протиставити ворогу не тільки силу ЗСУ, не тільки працю хлібороба, але й логіку юридичну – щоб показати світу всю агресивну незаконність дій рф, яка нищить нашу землю, і виставити ворогу рахунок, підкреслив очільник університету. Ми шануємо історію – і значить, матимемо майбутнє.
  Фактично все своє свідоме життя Василь Зіновійович присвятив науці: розпочинав як аспірант Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, тривалий час працював у Шевченковому університеті, далі – у Київської філії Всесоюзного кооперативного науково-дослідного інституту. І, використовуючи той багаторічний досвід наукової та викладацької роботи, свій авторитет та палке бажання творити він розбудовував юридичний факультет Національного аграрного університету (зараз знаному в світі як Національний університет біоресурсів і природокористування України) – всупереч поважному віку та стану здоров’я, розповідає декан Олена Яра.

  Про метра аграрної юриспруденції щиро згадували і його учні – завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка Василя Зіновійовича Янчука Володимир Єрмоленко та вчений секретар Луцького технічного університету Алла Земко. Хоча учнів у нього було значно більше: хрещеним батьком у науці академіка Янчука вважають 2 доктори та 5 кандидатів юридичних наук, які розвинули наукову палітру ідей свого вчителя до декількох науково-правових шкіл у НУБіП: сьогодні вона налічує чотири покоління науковців.

 

 

  Тож зовсім не випадково до фінансування проєкту долучилися представники аграрної правової науки з усієї України.


Валентин Обрамбальський
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook