Конференція трудового колективу: про результати діяльності ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» в умовах воєнного стану у 2022 році та завдання колективу на 2023 рік

14 грудня 2022 року
   Традиційно, наприкінці року, аналізуються і підводяться підсумки здійсненої роботи, складаються плани на майбутнє. Так, 13 грудня 2022 року відбулася звітна конференція трудового колективу Відокремленого структурного підрозділу «Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» у змішаному форматі.

   До проведення цьогорічної конференції долучився проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку НУБіП України Вадим Ткачук, доктор економічних наук, професор та Зіновій Ружило, декан факультету конструювання та дизайну НУБіП України, кандидат технічних наук, доцент, голова наглядової ради коледжу.
   Директор коледжу Олена Литовченко представила учасникам зборів доповідь про результати діяльності коледжу в умовах воєнного стану у 2022 році та завдання колективу на 2023 рік.
 
   У рамках реалізації Програми розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України «Голосіївська ініціатива – 2025», Стратегічного плану розвитку ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» на 2021-2025 рр. та плану діяльності закладу на 2022 рік колективом коледжу здійснено таку роботу:
  • враховуючи складні умови воєнного стану в Україні та карантинні обмеження організовано освітній процес в змішаному форматі та іншу діяльність коледжу з повним дотриманням вимог чинного законодавства;
  • пріоритетним у діяльності є забезпечення безпеки освітнього процесу для здобувачів і працівників закладу; всебічна підтримка і допомога Збройним силам України;
  • успішно проведена вступна кампанія, за результатами прийому 2022 року зараховано на навчання 212 осіб;
  • реалізовується ступенева система підготовки фахівців;
  • забезпечено кадровий потенціал закладу: у коледжі працюють 60 викладачів (штатних – 51 особа): 2 доктори наук, 13 кандидатів наук, 39 – з вищою категорією, 39 – з науковими та педагогічними званнями; державні нагороди, почесні звання мають 11 осіб;
  • педагогічні працівники коледжу є учасниками міжнародних та всеукраїнських конференцій, тренінгів, семінарів та майстер-класів, Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний Оскар ДУ НМЦ «Вищої та фахової передвищої освіти», засідань всеукраїнських та обласних методичних об'єднань педагогічних працівників;
  • здійснюється співпраця з Міжнародними організаціями щодо стажування викладачів та студентів за кордоном, з роботодавцями щодо організації більш ефективного практичного навчання в коледжі задля створення нових баз практик та місць працевлаштування, підвищення кваліфікації викладачів;
  •  продовжується співпраця з Вищою школою Агробізнесу в Ломжі (Польща); Автомобільним технікумом в Любартові (Польща);
  • проводиться виховна робота, незважаючи на складну ситуацію в країні, маємо здобутки у спортивній діяльності та художній самодіяльності.
   Звернула увагу на тому, що в коледжі в умовах воєнного стану вдало функціонує змішаний формат навчання, розроблено гнучкий алгоритм освітнього процесу.
  У 2022 році зусилля адміністрації і колективу коледжу були спрямовані на створення безпечних умов праці і навчання, задля чого облаштовані укриття в трьох корпусах (здійснено ремонтні роботи, проведено освітлення, водопостачання та каналізацію; закуплені запаси води, харчів, медикаментів, інструменту та матеріалів; в навчальних корпусах та гуртожитку встановлені додаткові системи оповіщення про повітряну тривогу; придбано генератор та акумулятори для забезпечення електроенергією). Також, незважаючи на фінансові труднощі, не припиняється процес покращення матеріально-технічної бази закладу: здійснюються поточні ремонти навчальних аудиторій та загальних приміщень, оновлюється комп’ютерне забезпечення (придбано 8 комп’ютерів, 2 принтери, маршрутизатори, мережеве обладнання на загальну суму 48,570 тис. грн), створюються та оновлюються нові робочі місця для проведення лабораторних і практичних занять; придбано нові меблі для кабінетів та навчальних аудиторій.
   Для покращення соціально-побутових умов проживання студентів у гуртожитку коледжу продовжено заміну вікон на енергозберігаючі, переміщено та облаштовано медичний кабінет; придбано необхідні медичні препарати та засоби; здійснено косметичні ремонти кімнат для проживання 4-го поверху; зроблено поточні ремонти коридорів, сходинкових клітин.
   Підсумовуючи доповідь, директором були озвучені плани роботи колективу на 2023 рік.
 
  В обговоренні звіту директора взяли участь Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи; Альона Шкодин, провідний інженер з охорони праці, Олександр Кириченко, голова циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін; Світлана Бугерчук, завідувач гуртожитку, Ольга Кривенко, голова студентської ради коледжу. Виступаючі акцентували увагу на вдосконаленні методики викладання дисциплін у зв'язку з організацією змішаного (дистанційного) навчання; плануванні заходів до відзначення 125 річниці НУБіП України; підготовці студентів до участі в олімпіадах, конкурсах, складання ЗНО (НМТ); продовженні пошуку нових форм профорієнтаційної роботи через активне використання соціальних мереж; продовженні та розширенні співпраці з закладами освіти інших країн щодо проведення наукових семінарів та конференцій, обміну досвідом; щорічному оновленні матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу, модернізації комп’ютерної техніки та ліцензійного програмного забезпечення; активізації наукової роботи; продовженні реалізації програми з енергозбереження.
  
 
   Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук передав вітання колективу коледжу від ректора університету Станіслава Ніколаєнка та всього ректорату. Подякував за плідну роботу та громадянську позицію, наголосивши на тому, що на сьогоднішній день одна з наших основних місій – всіляка допомога і підтримка ЗСУ, а також мобілізація спільних зусиль на освітянській ниві. Відмітив стабільні показники розвитку коледжу, звернув увагу на підготовці до відзначення ювілейної річниці університету, покращенню співпраці з бізнесом, окреслив основні виклики для освітянського середовища у 2023 році. Вадим Анатолійович звернув увагу присутніх на тому, що попри всі труднощі, університет сьогодні знаходиться «на марші» і у 2022 році загальними зусиллями зберегли колектив, наростили контингент студентів. Побажав колективу коледжу міцного здоров’я, успіхів, неодмінної перемоги та добробуту в кожній родині.
 
   Голова наглядової ради коледжу Зіновій Ружило відмітив позитивні зміни в покращенні матеріально-технічної бази закладу, гарні показники щодо збільшення контингенту студентів, зміцнення зв’язків та більш тісну співпрацю між коледжем і університетом. Порадив активізувати співпрацю з роботодавцями, зосередити зусилля на розширенні наукової роботи, організації додаткових та вирівнювальних курсів для вступників. Зіновій Володимирович відмітив плани колективу коледжу, побажав миру та успіхів.
 
   В заключному зверненні директор Олена Литовченко відмітила, що наша держава через воєнні дії в Україні зміцнила свої міжнародні позиції, стала згуртованішою, єдиною в боротьбі з ворогом. «Звичайно, будуть серйозні втрати, проблеми, з якими доведеться справлятися, але щиро віримо в нашу перемогу. Маємо бути згуртованими, професійними, щоб бути готовими самим і підготувати студентів до відновлення нашої країни», – зазначила Олена Володимирівна. Подякувала колегам та студентам за дружню та злагоджену роботу протягом всього часу. Також висловила слова вдячності керівництву університету за постійну увагу, всебічну підтримку, поради, активну позицію щодо відстоювання інтересів колективів структурних підрозділів. Побажала всім здоров’я, успішного завершення року, перемоги та миру нашій країні.
 
   У підсумку учасники конференції затвердили звіт директора коледжу та схвалили роботу колективу за 2022 рік.
   Також про діяльність профспілкового комітету коледжу за 2021, 2022 роки перед колективом прозвітував Петро Дейкун, голова профспілкового комітету Первинної профспілкової організації коледжу. Зупинився на важливих аспектах діяльності комітету, а саме: через воєнний стан певна кількість співробітників та студентів потребували фінансової допомоги через перенесені хвороби, пошкодження житла тощо. Профспілковий комітет активно долучився до облаштування захисних укриттів в навчальних корпусах коледжу, придбанні необхідного обладнання, інструментів, продуктів харчування. Незважаючи на непросте фінансове становище, протягом 2022 року знаходили можливості для матеріального відзначення кращих студентів і співробітників. Побажав колективу вірити в нашу перемогу та усіма зусиллями наближати її.
 
 
Тетяна Шеїн,

заступник директора з навчально-виховної роботи 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook