Як написати мотиваційний лист?

9 травня 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

У 2022 абсолютно кожен вступник повинен при подачі заяви подати також мотиваційний лист.

Практика подання мотиваційних листів при вступі є новою для України. То ж виникає питання: як написати мотиваційного листа, якою повинна бути його структура та зміст?

5 порад для того, щоб написати хороший мотиваційний лист:

  1. Пізнайте себе. Для написання хорошого мотиваційного листа потрібно добре обміркувати та зрозуміти для самого себе, чому ви зацікавлені в цьому конкретному закладі чи освітній програмі. Запишіть щонайменше п’ять унікальних рис, здібностей чи властивостей, завдяки яким ви виділяєтеся серед усіх інших. Оберіть лише ті, які ви збираєтеся використати у своєму листі, щоб довести приймальній комісії, що ви є цінним кандидатом.
  2. Дослідіть інститут / спеціальність. Оберіть спеціальність, на яку ви претендуєте. Дослідіть її якомога глибше. Дізнайтеся деталі, такі як місія, бачення інституту або навіть результати навчання, яких ви повинні досягнути для отримання освітнього ступеня. Чим конкретнішими і більш орієнтованими на деталі ви будете у своєму листі, тим краще.
  3. Зробіть перший проєкт. Це важлива частина процесу оформлення вашого листа. У деяких випадках потрібно приблизно 3–4 чернетки, щоб написати мотиваційний лист. У кожному проєкті слід почати із запису основних ідей і роботи над окремими розділами.
  4. Перечитайте лист і перевірте, що ви відповіли на всі важливі запитання. Хто ви та для чого звертаєтесь? Як ви дізналися інститут / спеціальність? Чому ви хочете навчатися в інституті /на спеціальності? Що робить вас найкращим кандидатом, якого можна прийняти? Підсумуйте, яка саме кваліфікація, життєвий досвід, досвід роботи та особисті якості підготували вас до навчання в університеті.
  5. Дайте його прочитати декільком людям для ознайомлення й коментарів. Це справді допомагає.

Детальніше про вимоги до мотиваційного листа.

Потрібна допомога у підготовці мотиваційного листа – ласкаво просимо на наші безкоштовні онлайн курси, де на заняттях з української мови кожен вступник напише свій ідеальний мотиваційний лист. Записатися – 068 700 36 76

Галина Македон,
відповідальний секретар приймальної комісії
 
 
 
 

 
 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook