- Головна
- Навчальна робота
- Робочі програми навчальних дисциплін
- Навчальні лабораторії
- Момотенко Микола Петрович
- Історія кафедри
- Співробітники кафедри
- Програми і збірники тез: конференцій, семінарів, конгресів
- Вступнику на ОС "Магістр" з спеціальності 274 "Автомобільний транспорт"
- Графік онлайн занять та консультацій
- Бази виробничих практик
- Наукова школа "Машиновикористання та інженерний менеджмент"
- Освітньо-наукова програма "Агроінженерія" магістратури НУБіП України
- Грантовий проект HEI-YTREATY "Nurturing deep tech talents for clean and sustainable anergy transition"
- Освітньо-професійна програма "Автомобільний транспорт" магістратури НУБіП України
Історія кафедри
В 2024 році 86 років від дня заснування кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка Національного університету біоресурсів і природокористування України!!!
Як самостійна структурна одиниця кафедра функціонує з 1938 року. З 1932 року на кафедрі ремонту тракторів, автомобілів і сільськогосподарських машин Київського сільськогосподарського інституту викладалась навчальна дисципліна “Експлуатація машинно-тракторного парку”. Першим завідувачем кафедри було обрано професора Ю. К. Кіртбая (1938-1965 рр.). У 1938-1941 роки кафедра була оснащена необхідним діагностичним обладнанням, тракторами, сільськогосподарськими машинами, яким було укомлектовано навчальну лабораторію "Технічна експлуатація", навчальну лабораторію "Виробнича експлуатація", навчальну лабораторію "Палива, мастила і води"; навчальну лабораторію "Регенерація автотракторних мастил", а також навчальну лабораторію "Контрольно-регулювальний пункт паливної апаратури дизельних двигунів". Велась науково-дослідна робота з дослідження: технологічного процесу обробітку грунту (оранки); експериментально-теоретичного обґрунтування оптимального річного навантаження тракторів; регенерації олив і мастил для тракторних двигунів і систем. За час окупації міста Києва в 1941-1944 роках, кафедра знаходилась в евакуації у місті Алмати Республіки Казахстан. В місті Києві вся матеріально-технічна база була знищена, її не встигли евакуювати. Після повернення з евакуації, у 1944 році, було мобілізовано всі сили співробітників кафедри на її відновлення. 1944-1946 роки один співробітник - завідувач кафедри Ю. К. Кіртбая. 1947 рік два співробітники завідувач кафедри Ю. К. Кіртбая і завідувач лабораторії І. Й. Натанзон. З 1950 році кафедра нараховувала 7 співробітників, а з 1957 року – 19 співробітників. 1991 рік - 18 співробітників. У 1944-1965 роки наукові дослідження кафедри охоплюють питання підвищення ефективності використання машинних агрегатів, результати яких підсумовані в підручниках, навчальних посібниках професора Ю. К. Кіртбая. Започатковано викладання навчальних дисциплін, як "Основи теорії використання машин в сільському господарстві", "Організація і технологія тракторних робіт", "Основи комплексної механізації сільського господарства".
У різні роки кафедру очолювали такі видатні вчені і провідні освітяни та педагоги, як професор Юрій Кіртбая, доцент Ізраіль Натанзон, професор Микола Савченко, професор Микола Діденко, доцент Володимир Гречкосій, професор Михайло Демидко, професор Іван Мельник, професор Валерій Войтюк, професор Іван Роговський.
Склад кафедри експлуатації машинно-тракторного парку, 1985 рік.
зліво - направо: Щур П. Б., Мельник І. І., Шульга І. Ф., Симоненко В. М., Гречкосій В. Д., Чайка П. М., Краснікова Р. В., Верченко К. Є., Чугай А. Я., Шостак А. В., Козинець М. Ф.
Склад кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка, 2007 рік.
Склад кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка, 2011 рік.
Склад кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка, 2017 рік.
Кафедрою технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка проведено науково-дослідні роботи і захищено:
12 докторів технічних наук
100 кандидатів технічних наук
З дня заснування кафедри співробітниками опубліковано 1678 наукових праць. Підготовлено та видано 24 монографії, 212 методичні розробки, 1127 наукових статей, отримано 84 авторських свідоцтва СРСР та 103 патенти України на винахід, 12 свідоцтва України на авторський твір.
Навчально-методична робота кафедри спрямована на удосконалення навчального процесу і створення сприятливих умов для засвоєння студентами навчальних дисциплін. Науково-педагонгічними працівниками кафедри підготовлено 43 підручників та навчальних посібників. Сьогодення кафедри пов’язано з новими навчальними виданнями:
«Технічний сервіс обладнання лісового комплексу» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій),
"Технічний сервіс автомобільного транспорту» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій),
«Випробування транспортних засобів» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій),
«Контроль та експертиза транспортних засобів» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій),
«Випробування обладнання лісового комплексу» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій),
«Випробування сільськогосподарської техніки» (Л.Л.Тітова, І.Л.Роговський, О.В.Надточій).
Кафедра організатор щорічної Міжнародної наукової конференції «Раціональне використання енергії в техніці - TechEnergy», з нагоди річниці від дня народження МОМОТЕНКА Миколи Петровича (1931-1981) та ювілейних дат від дня народження видатних інженерів-механіків сільського господарства.