- Головна
- Вступнику
- Про нас
- Освітня діяльність
- Навчальні лабораторії напрямку "Теплоенергетика"
- Навчальні лабораторії напряму "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Навчальні матеріали напрям "Теплоенергетика"
- Навчальні матеріали напрям "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Навчальні та виробничі практики напрям "Теплоенергетика"
- Навчальні та виробничі практики напрям "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Вибіркові дисципліни
- Наука та інновації
- Напрямки наукових досліджень
- Наукові досягнення
- Науково-дослідна лабораторія
- Science 2 Business
- Проєктна діяльність та надання послуг
- Підвищення кваліфікації «Енергетичний менеджмент та поновлювальні джерела енергії»
- Підвищення кваліфікації «Енергетичне обстеження будівель, інженерних мереж та систем»
- Співпраця
- Академія HERZ
Співпраця
Колектив кафедри веде активну співпрацю з кафедрами університетів і науковими відділами енергетичного профілю академій та інститутів різних країн:
- Варшавський університет наук про життя;
- Кельнський університет прикладних наук;
- Краківський політехнічний інститут;
- Вроцлавська Політехніка;
- Інститут технічної теплофізики НАН України;
- Інститут відновлюваної енергетики НАН України та інші.
Наші студенти мають можливість пройти стажування на провідних підприємствах, установах за кордоном, а ті з них, які навчаються в ННІ на ОС «Магістр», можуть отримати ще і диплом европейського зразка Варшавського університету наук про життя (SGGW), з яким підписано та ратифіковано відповідну угоду про співпрацю.
Україна - Німеччина: шукаємо шляхи підвищення енергоефективності разом
Європейський вектор розвитку України чітко простежується у питаннях підвищення енергоефективності. Досвід Європи в цій галузі є для нас дуже цінним та актуальним. Кафедра теплоенергетики НУБіП України теж розширює міжнародні зв’язки. Останнім часом поглиблюється співробітництво кафедри з Університетом прикладних наук м. Кельн, Німеччина (TH Köln – University of Applied Sciences). У 2018 році професор цього університету Ігор Шевчук відвідав ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u240/shchevchuk.jpg)
23 квітня він прочитав лекцію для студентів ОС «Бакалавр» спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, які зараз вивчають дисципліну «Енергоощадність та альтернативні джерела енергії». Студенти отримали багато актуальної інформації щодо ситуації в енергетичному секторі Німеччини, існуючих проблем в галузі підвищення енергоефективності та шляхів їх вирішення. Професор Шевчук також розказав про особливості організації навчального процесу в німецьких ВНЗ та відповів на численні питання студентів.
Цього ж дня професор Шевчук виступив з доповіддю на засіданні круглого столу «Енергоефективність та енергозбереження – пріоритетний напрямок розвитку суспільства», спрямованого на вирішення актуальних проблем енергоефективності і енергозбереження в різних галузях, в тому числі в галузі сільського господарства. У заході на ряду з науковцями навчальних і академічних закладів брали участь і фахівці - представники провідних фірм, таких як ДП «Герц Україна», ТОВ «ВЕКА Україна», ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)», ДП «Сіменс Україна», ДП «Вайлант Група Україна», що активно працюють в енергетичній сфері нашої країни.
24 квітня Ігор Шевчук відвідав лабораторії кафедри теплоенергетики та обговорив з викладачами кафедри перспективи подальшого співробітництва. 18-22 травня 2020 року професор Шевчук взяв участь у онлайн-марафоні «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження» з доповіддю «Образовательная деятельность в сфере энергоэффективности в Германии».
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u240/kruglyy_stol.png)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u240/lekciya.jpg)
21 липня 2020 року Ігор Шевчук взяв участь у святкуванні 100-річчя видатного вченого в галузі теплоенергетики професора Бориса Харлампійовича Драганова, передавши зворушливе відео-привітання ювіляру. У грудні цього року має відбутись Міжнародна науково-практична конференція «ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ», присвячена 100-річчю професора Б.Х. Драганова, де на пленарному засіданні професор Шевчук планує виступити з доповіддю «Енергоефективність та освітні програми в цій галузі в Німеччині».