- Головна
- Вступнику
- Про нас
- Освітня діяльність
- Навчальні лабораторії напрямку "Теплоенергетика"
- Навчальні лабораторії напряму "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Навчальні матеріали напрям "Теплоенергетика"
- Навчальні матеріали напрям "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Навчальні та виробничі практики напрям "Теплоенергетика"
- Навчальні та виробничі практики напрям "Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами"
- Вибіркові дисципліни
- Наука та інновації
- Напрямки наукових досліджень
- Наукові досягнення
- Науково-дослідна лабораторія
- Science 2 Business
- Проєктна діяльність та надання послуг
- Підвищення кваліфікації «Енергетичний менеджмент та поновлювальні джерела енергії»
- Підвищення кваліфікації «Енергетичне обстеження будівель, інженерних мереж та систем»
- Співпраця
- Академія HERZ
Напрямки наукових досліджень
Основні напрямки наукових досліджень кафедри:
1. Чисельне моделювання процесів тепломасопереносу в теплоенергетичних установках і системах з використанням пакетів прикладних програм. Експериментальні дослідження процесів гідродинаміки і теплопереносу в енергетичних пристроях і системах з використанням експериментальних стендів і аеродинамічної труби відкритого типу.
2. Дослідження процесів акумулювання теплової енергії від електричних і поновлювальних джерел енергії з використанням фазоперехідних матеріалів, в тому числі з наповнювачами у вигляді наночастинок, в системі теплопостачання будівель.
3. Розробка нових конструкцій кожухотрубних теплообмінників на базі компактних пучків труб малого діаметру для енергетичних об\'єктів промисловості, комунального господарства і АПК.
4. Оптимізація систем енергопостачання будівель різного призначення з використанням поновлювальних джерел енергії – теплових насосів, сонячних колекторів і батарей, вітрогенераторів.
5. Розробка нових систем підтримання мікроклімату на фермах з використання низькопотенціальної енергії навколишнього середовища.
Новітні акумулятори теплової енергії на основі фазоперехідних акумулюючих матеріалів з наночастинками металів
В наші дні, сучасний світ знову повертається до використання енергії поновлюваних джерел. Однак, яким би не був вид первинної енергії для її послідуючої трансформації та ефективного використання постала потреба у накопичувачах (акумуляторах) енергії різних видів, де вона може зберігатись тривалий час при незначних втратах.
Специфіка даної роботи полягає у розробці нових акумулюючих матеріалів і конструкцій комбінованих накопичувачів теплової та/або електричної енергії трансформованої у теплову в масиві фазоперехідних органічних матеріалів (парафіну, глауберової солі тощо). Вибір останніх обумовлений тим, що порівняно з традиційним акумулюючим матеріалом – водою, парафін, наприклад, має більшу накопичувальну здатність, що у підсумку дозволяє зменшити габарити таких акумуляторів у 7-10 разів при однаковій тепловій потужності порівняно з традиційними. Введення наночастинок металів у сам акумулюючий матеріал під час його фазового переходу (плавлення) дозволяє збільшити на 15-18 % тривалість роботи таких теплоакумуляторів, що значно розширює сфери їх використання.
Модернізація системи мікроклімату у тваринницьких приміщеннях із використанням низькопотенційної енергії грунту