Окупанти знищують екосистеми зони відчуження: вогнем пройдено 10 111 га

26 березня 2022 року
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Внаслідок бойових дій та підпалів рашистами лісів і перелогів зони відчуження відбувається підвищення рівня радіоактивного забруднення повітря.

Пожежі у зоні відчуження несуть великі радіологічні ризики. До широкомасштабного російського вторгнення радіаційний фон у зоні відчуження контролювався за допомогою Автоматизованої системи контролю радіаційного стану у 39 пунктах. Наразі такий контроль та гасіння пожеж неможливі внаслідок окупації зони відчуження російськими військами.

Фіксувати великі пожежі сьогодні нам допомагають супутникові знімки NASA та Європейського космічного агентства ESA. Однак через обмеження даних дистанційного зондування Землі, що наразі використовуються нашими фахівцями, ми не виключаємо існування значної кількості менших джерел загоряння.

Наразі супутникові дані свідчать про виникнення 31 осередку великих пожеж у природних екосистемах і покинутих селах зони відчуження, що складають загальну площу понад 10 111 га.

Як ми інформували раніше, завдяки сприятливим погодним умовам, пожежі наразі самозгасають. Однак через низку факторів у найближчий час прогнозується збільшення кількості та площі пожеж. Не виключаємо, що за сприятливих умов пожежі набудуть катастрофічних масштабів 2020 року.

Основні причини:

продовження обстрілів та бомбардувань з боку рашистів;

підвищення температур, відсутність опадів та наявність сухостою;

відсутність повноцінної роботи системи охорони ландшафтів від пожеж у зоні відчуження.

Інформація про площі та території пожеж, які вже локалізовані станом на сьогодні:

Денисовицьке лісництво, 4 осередки, орієнтовна площа загорянь 724,22 га

Котовське лісництво, 11 осередків, постраждали природні екосистеми та відселені села Бобер, Пухове, Нова Марківка, Шевченкове, Котовське, Жовтневе, Володимирівка, Тараси та Поліське. Орієнтовна площа загорянь 7672,35 га

Корогодське лісництво, 10 осередків, постраждали природні екосистеми та відселені села Стечанка та Черевач. Орієнтовна площа загорянь 549,29 га

Дитятківське лісництво, 4 осередки, постраждали природні екосистеми та відселене село Розсоха. Орієнтовна площа загорянь 359,32 га

Луб’янське лісництво, осередок, пожежею охоплені природні екосистеми та території відселених сіл Буда та Товстий ліс. Орієнтовна площа загорянь 771,87 га

Паришівське лісництво. Орієнтовна площа загорянь 34,24 га.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державне агентство України з управління зоною відчуження та Державне агентство лісових ресурсів України продовжують здійснювати постійний моніторинг осередків загорянь у зоні відчуження та по можливості вживати заходів з їх ліквідації.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. https://mepr.gov.ua/news/39078.html

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook