Спілка ректорів України запропонувала додаткові кроки щодо збереження системи вищої освіти

12 березня 2022 року

 12 березня 2022 року Спілка ректорів України розглянула ситуацію у вищій школі в умовах воєнного стану. 

Включившись у супротив проти окупанта, заклади вищої освіти разом з усією країною з першого дня російської агресії боронять державу, наші кордони.

Спілка вважає, що ситуація у вищій освіті України є непростою, тривожною, разом з тим науково-педагогічні колективи проявляють витримку і зберігають порядок в університетах, активно беруть участь в захисті країні.

Спілка підтримала ініціативу Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України щодо скасування ДПА, ЗНО в середній школі, спрощення вступу до магістратури у 2022 році, відміни випуску в медичних університетах за системою «Крок».
 
Керівники вишів відмітили, як позитивні, рішення Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів України, які призупинили дію Постанови уряду про встановлення індикативної вартості навчання та формульного розподілу коштів. 
 
Очільники українських вишів звернулися до уряду з проханням збільшити кількість місць державного замовлення для вступників 2022 року, особливо для абітурієнтів з найбільш постраждалих територій. 
 
Спілка ректорів України закликала Кабінет Міністрів, міністерство освіти і науки взяти під особливий контроль та організувати допомогу закладам вищої освіти, які перебувають на тимчасово окупованій територій, та надати додаткових повноважень університетам у вирішенні нагальних проблем, зокрема спрощення процедури закупівлі необхідних матеріалів для аварійно-відновлювальних робіт, засобів для життєдіяльності колективів, проведення весняних польових робіт в навчально-дослідних господарствах тощо.
 
Пресслужба
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook