ХХІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки»
16-18 жовтня 2021 року у Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України Ніжинському агротехнічному інституті спільно з кафедрою сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка відбулася ХХІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки», присвячена 121-й річниці з дня народження видатного вченого у галузі землеробської механіки, академіка ВАСГНІЛ, РАСГН, УААН України, член-кореспондента НАН України, доктора технічних наук, професора Петра Мефодійовича Василенка.
В роботі конференції взяли участь представники навчальних закладів та науково-дослідних інститутів. Серед них академіки НААН, член- кореспонденти НААН, доктори і кандидати наук, професори і доценти, наукові співробітники, а також молоді науковці та аспіранти.
В роботі конференції взяли участь представники навчальних закладів та науково-дослідних інститутів. Серед них академіки НААН, член- кореспонденти НААН, доктори і кандидати наук, професори і доценти, наукові співробітники, а також молоді науковці та аспіранти.
Господарі, на чолі з директором ВП НУБіП України НАТІ Лукачем Василем Степановичем гостинно зустріли учасників конференції. День приїзду був насичений екскурсіями. Відвідали один з найстаріших навчальних закладів в Україні – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, де з грудня 1943 по квітень 1944 року майбутній академік працював завідувачем кафедри фізики. Ознайомилися з картинною галереєю інституту, у трьох залах якої представлений живопис різних епох. Це одне з найцінніших художніх зібрань України.
Також відвідали Музей рідкісної книги імені Г.П. Васильківського, де у 2 невеликих залах зібрано понад 11 800 експонатів. Серед них є книга-рекордсмен — запрестольне Євангеліє 1689 року.
Далі була поїздка у м. Батурин, побували у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», відвідали архітектурно-меморіальний комплекс Цитадель Батуринської фортеці та Палац гетьмана України К. Розумовського, де розкрита славетна сторінка української історії — доба Гетьманщини.
Наступний день розпочався з пленарного засідання. Велику зацікавленість викликали заслухані доповіді:
Войтюка Д.Г., к.т.н., професора, чл.-кор. НААН, учня академіка П.М. Василенка – «Академік Василенко П.М. – видатний вчений та вчитель землеробської механіки»;
Адамчука В.В., д.т.н., професора, академіка НААН – «Пріоритетні завдання агроінженерної науки»;
Кравчука В.І., д.т.н., професора, академіка НААН – «Сучасні тенденції випробування сільськогосподарської техніки»;
Лукача В.С., к.п.н., доцента – «Практична підготовка інженерно-технологічних спеціальностей як визначальна складова у формуванні майбутнього фахівця-аграрія»;
Братішка В.В., д.т.н., с.н.с. – «Експериментальні дослідження процесу ультразвукової дезінтеграції рослинної сировини з отриманням біобутанолу»;
Калетника Г.М., д.е.н, професора, академіка НААН і Яропуда В.М., к.т.н., доцента – «Теоретичні дослідження пневмовтрат повітряного теплообмінника побічно-випарного типу тваринницьких приміщень»;
Пилипаки С.Ф., д.т.н., професора – «Транспортування частинки вертикальним шнеком, обмеженим співвісним циліндричним кожухом»;
Борака К.В., д.т.н., доцента – «Підвищення довговічності робочих органів ґрунтообробних машин».
Наступним було знайомство з музейним комплексом інституту: Музеєм Хліба, Музеєм Історії інституту, Музеєм Гідності та пам’яті, а також навчальною базою Ніжинського агротехнічного інституту.
Особливе, враження учасників конференції викликав лабораторний корпус, якісний ремонт навчальних лабораторій та їх обладнання, що, безумовно, впливає і на рівень підготовки фахівців.
Усі учасники конференції відзначили високий рівень її організації та проведення, дякували оргкомітету, професору, член-кореспонденту НААН Войтюку Дмитру Григоровичу за його наполегливу, невтомну працю в популяризації наукового доробку академіка Петра Мефодійовича Василенка.
Особливу вдячність висловили керівництву Ніжинського агротехнічного інституту, його директору – Лукачу Василю Степановичу.
Наступну ХХІІІ міжнародну наукову конференцію «Сучасні проблеми землеробської механіки» прийнято рішення провести в Житомирському агротехнічному коледжі, на запрошення в.о. директора, д.т.н., доцента Борака Костянтина Вікторовича.
Д.Г. Войтюк, чл.-кор. НААН, професор кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка,
Ю.О.Гуменюк, завідувач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка
М.С. Волянський, доцент кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка