Публічна дискусія на тему “Кібербезпека та дезінформація в Україні та на Заході” з провідними світовими експертами
24 травня 2018 року викладачі кафедри адміністративного та фінансового права Юлія Янчук та Людмила Головій, а також студенти групи 1503 юридичного факультету були присутніми на публічній панельній дискусії на тему “Кібербезпека та дезінформація в Україні та на Заході” з провідними світовими експертами з безпеки в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, яка була проведена Фондом Віктора Пінчука.
Спікерами даної дискусії були – Генерал Кіт Александер, Головний виконавчий директор та президент IronNet Cybersecurity, директор Агентства Національної Безпеки (2005-2014); Тоомас Хендрік Ільвес, Президент Естонії (2006-2016 рр.) та Джаред Коен, автор бестселерів, колишній радник двох Державних секретарів США та Головний виконавчий директор Jigsaw. Модерувала захід Енн Епплбаум, експерт з міжнародних відносин, лауреат Пулітцерівської премії. Захід проводився англійською мовою.
Питання кібербезпеки на сьогодні в Україні є надзвичайно актуальним, враховуючи постійні загрози національній безпеці в умовах ведення гібридної війни. У протистоянні кіберзагрозам цінний досвід Естонії. Адже 11 років тому саме вона зазнала он-лайн атак на рівні держави. Естонія була змушена закрити банки, урядові офіси та газети. Сьогодні країна визнана світовим лідером у сферах електронного урядування та забезпечення кібербезпеки та готова ділитись досвідом і закликає до міжнародної співпраці.
Джаред Коен розказав про роль інформаційних технологій у світі. Генерал Кіт Александер поділився своїм баченням щодо питань кібербезпеки та протистояння кіберзагрозам. По завершенні дискусії, був зроблений висновок, що кібервійна ставатиме дедалі сильнішою, а інтернет-атаки допомагатимуть вести протистояння у реальному світі. Тож гуртування всередині країни та міжнародна підтримка мають стати надійним щитом від кіберзагроз. Єдиний можливий спосіб захиститись від кібератак – співпраця компаній, громадського сектору та уряду. Це не проблема, яку може хтось розв’язати одностайно. Її можна вирішити тільки разом, спільними зусиллями міжнародної спільноти.