Каністерапія як метод формування компетентності особистісного розвитку майбутніх психологів

28 March 2025, 17:45
м. Київ

 Соціальна значущість діяльності психолога висуває низку вимог до якості його професійної підготовки, зокрема, формування компетентностей особистісного розвитку та особистісної терапії. Максимальна чутливість до себе, розуміння своїх потреб, емоцій і переживань, усвідомлення минулого травмуючого досвіду й патернів поведінки є важливими компонентами в житті кожної людини й потребують психологічних інтервенцій. З цією метою, здобувачі вищої освіти спеціальності Психологія та доценти кафедри психології Лариса АФАНАСЕНКО й Оксана ОЛІЙНИК у межах кафедральних проєктів «School of Practical Psychology» і «Клубу самопізнання та саморозвитку «Вutterfly» долучились до групового терапевтичного сеансу в Центрі каністерапії «InNikos». Учасників групи радо зустріли досвідчені фахівці: психологиня Центру каністерапії Анна ЧАСОВНИКОВА, кінологиня Дар’я РЕЗНІЧЕНКО та три собаки-терапевти: Варя, Фрея і терапевт-початківець Ніколь.



 Головною метою групової терапії з використанням собак є надання психологічної допомоги через взаємодію не лише з психологом та з іншими членами групи, а й собакою. Цей вид терапії має позитивні наслідки для психічного та фізичного здоров’я клієнтів. Природний і чутливий характер собаки часто знижує гальмування, що полегшує зменшення тривоги та стресу. Взаємодія з собакою сприяє емоційній стабілізації клієнтів, підвищує мотивацію, оскільки спілкування з твариною-компаньйоном часто створює відчуття радості. Крім того, собака-терапевт підвищує продуктивність завдяки своїй присутності та взаємодії, оскільки позитивна та енергійна реакція тварини спонукає клієнтів стати більш активними та відкритими.


 Груповий сеанс мав на меті віднайти особистісний ресурс для учасників та стабілізувати їх емоційний стан. Відтак, пані Анна провела техніку з використанням метафоричних асоціативних карт, яка дозволила кожному із присутніх віднайти власне джерело натхнення, ідеї та конкретні кроки за допомогою яких можна досягти взаєморозуміння у відносинах, рішення певної життєвої ситуації та самопідтримки.


  


Знання, які учасники терапевтичної групи отримали, і атмосфера яка панувала під час людино-тваринної взаємодії були неймовірні. Тут ми почувалися на 100 відсотків правильно навченими!


Дякуємо фахівцям Центру каністерапії «InNikos» за професійну підтримку та відкритість у взаємодії.
Висловлюємо побажання й націленість на подальшу співпрацю!

Доценти кафедри психології
Лариса АФАНАСЕНКО
Оксана ОЛІЙНИК,

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook