Збори трудового колективу ННІ лісового і садово-паркового господарства розглянули і схвалили звіт директора Романа Василишина за 2024 рік та визначили основні завдання на рік наступний

December 21, 2024

 20 грудня 2024 року відбулися збори трудового колективу ННІ лісового і садово-паркового господарства на яких було заслухано та схвалено звіт директора Романа Василишина «Про підсумки діяльності ННІ лісового і садово-паркового господарства за 2023/2024 навчальний рік, 2024 календарний рік та завдання на наступний навчальний рік». У зборах прийняли участь науково-педагогічні працівники, співробітники, представники студентського самоврядування. Представником від ректорату на зборах був проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко.
На початку зборів трудового колективу учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих студентів і випускників інституту, які віддали своє життя, захищаючи Україну. Також була висловлена щира вдячність тим науково-педагогічним працівникам, співробітникам і студентам, які на теперішній час боронять нашу країну. Для наближення перемоги в ННІ лісового і садово-паркового господарства розгорнута волонтерська діяльність зі збору коштів на придбання різного військового спорядження, продуктів харчування тощо. У цьому відношенні було відмічено роботу співробітників кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну.

  

У своєму звіті професор Роман Василишин відмітив, що у складі інституту функціонують 6 кафедр, НДІ лісівництва та декоративного садівництва, Ботанічний сад НУБіП України, Регіональний Східноєвропейський офіс моніторингу пожеж (REEFMC), Дзвінківський навчально-науково-виробничий центр. Станом на теперішній час в ННІ працює 80 науково-педагогічних працівників, із яких 16 докторів наук та 62 кандидати наук. Порівняно із попереднім роком відбулося зменшення лише на одну особу.
Під час аналізу навчальної роботи було відмічене певне зниження динаміки контингенту студентів усіх форм навчання. На теперішній час в інституті навчається 909 здобувачів вищої освіти за програмами підготовки бакалаврів та 288 – за програмами підготовки магістрів. Важлива увага була приділена вступній кампанії 2024 року в розрізі базового закладу, міжкафедральних навчальних лабораторій на базі лісотехнічних фахових коледжів та Бережанського агротехнічного інституту. Також наголошувалося на недопущенні критичного зниження набору студентів у 2025 році.

  

Значне місце в діяльності інституту відводиться виховній та спортивно-масовій роботі. У цьому контексті було відмічено проведення патріотичного творчого вечора зі студентами першокурсниками, щорічний футбольний турнір до Дня працівника лісу, видання студентської газети «Лісфакти», волонтерську діяльність студентської організації. Приємною подією стало те, що студент інституту Віталій Вдовенко став призером міжнародних змагань зі стрільби з лука, а студент Євгеній Антонюк – бронзовим призером Кубку Києва з армреслінгу.

 

У процесі висвітлення результатів наукової роботи та інноваційної діяльності доповідач відзначив певне зменшення обсягів фінансування наукових робіт у розрізі загального фонду, але значне збільшення за спеціальним фондом. У поточному році подано 5 міжнародних проєктів, які знаходяться на І етапі і 5 проєктів – вже на ІІ етапі розгляду. За звітний період дещо зменшилася кількість публікацій у наукометричних базах даних Scopus і Web of Science, де співробітниками інституту було опубліковано 40 наукових статей. Підвищився показник залучення коштів до спецфонду за рахунок виконання науково-дослідних робіт, але це питання завжди залишається актуальним. Досить активно у цьому напрямку працює кафедра таксації лісу та лісового менеджменту, кафедра лісівництва та кафедра ландшафтної архітектури та фітодизайну. Також було відмічено підрозділи, які ще не повністю розкрили свій потенціал і мають більш ефективно працювати у цьому відношенні.
Контингент здобувачів наукових ступенів у ННІ представлений 42 аспірантами (очної, вечірньої і заочної форм навчання) та 2 докторантами. Доповідач зробив акцент на необхідності підготовки і захисту дисертацій доктора наук, оскільки для деяких кафедр інституту таке завдання є досить актуальним.

 

У звіті також було відмічено на підвищенні активної участі науково-педагогічних працівників ННІ лісового і садово-паркового господарства у міжнародних наукових проєктах. Зокрема, відзначено започаткування та реалізація проєкту Erasmus+ «ForestPost» – «Модернізація магістерських програм для підтримки трансформації лісового сектору на шляху до післявоєнної зеленої відбудови України» (консорціум з університетами Іспанії, Румунії, Німеччини), спільний проєкт із Чеським інститутом лісового менеджменту (UHUL) «Посилення потенціалу України у сфері моніторингу лісів», проєкт QuantiFOR «Розвиток спроможності у кількісних методах та науковій експертизі для молодих лісових дослідників в Україні» у співпраці зі Шведським університетом сільськогосподарських наук (SLU), міжнародні проєкти та програми інституту, що виконувалися у поточному році, а також ряд заявок на виконання нових міжнародних грантів. Значна увага приділялася стажуванню науково-педагогічних працівників та аспірантів у провідних європейських установах.
У контексті виконання адміністративно-господарських робіт доповідач відмітив облаштування та оснащення сучасним обладнанням навчальних лабораторій «Безпілотних літальних технологій у лісовому господарстві», «Лісового насінництва», «Дендрології, геоботаніки, інтродукції та селекції деревних рослин».

 

У Ботанічному саду було оновлено алею різьблених скульптур, встановлено будиночок для комах та облаштовано інші тематичні локації. Протягом року активні господарські роботи проводилися у Ботанічному саду, а також на закріпленій за інститутом території.

 

 Основними організаційними заходами та завданнями на наступний рік було визначено: здійснення акредитації освітньої програми підготовки фахівців за 206 спеціальністю ОС «Магістр»; координація роботи інституту та профільних регіональних відокремлених підрозділів НУБіП України щодо проведення профорієнтаційних заходів з метою залучення кращих вступників; зміцнення матеріально-технічної бази, оснащенням навчальних, науково-дослідних лабораторій відповідним обладнанням, реалізацією програми енергозбереження; покращення якості практичної підготовки (навчальні та виробничі практики); формування культури командної роботи та рівнонапруженості, розробка нових підходів викладання та диференційованого оцінювання студентів; збільшення контингенту здобувачів вищої освіти та впровадження механізмів глибинної профорієнтаційної роботи; залучення студентів, в першу чергу магістрів, до науково-дослідної роботи; здійснення комплексу організаційних заходів щодо відзначення 185-річчя інституту.
В обговоренні звіту директора активну участь взяли співробітники інституту. Завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції, доцент Юрій Марчук закцентував увагу на необхідності стимулювання потужних напрямків, які б об’єднували зусилля під час наукових досліджень, а також на необхідності ефективного використання рівня експертів ННІ лісового і садово-паркового господарства та їх залучення до розробки нормативно-правових актів.

  

 

Директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва, доцент Олександр Бала в своєму виступі зробив акцент на науково-інноваційній діяльності. Він зупинився на проєктах і тематиках, які виконуються на замовлення ДП «Ліси України», а також на проведених у поточному році міжнародних конференціях та круглих столах з актуальних проблем лісового господарства.
Виконуючий обов’язки завідувача кафедри таксації лісу та лісового менеджменту, професор Віктор Миронюк закликав всіх братися за виконання нових видів робіт, бути відповідальними, думати про свій потенціал і працювати на майбутнє.
Заступник директора інституту, доцент Олександр Леснік відмітив значне омолодження кадрового потенціалу і в зв’язку з цим вказав на необхідності забезпечення житлом молодих фахівців.

 

Представник ректорату, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко розпочав свій виступ з подяки воїнам інституту, які сьогодні боронять нашу країну. Він зупинився на тих викликах, які сьогодні стоять перед ННІ лісового і садово-паркового господарства, відмітив омолодження колективу і підвищення його професійного рівня. Основними завданнями для інституту він визначив завершення наповнення бази електронних навчальних курсів, підвищення публікаційної активності та підвищення якості публікацій, стимулювання міждисциплінарних досліджень, навчання за програмою подвійних дипломів.
Всі виступаючі та збори трудового колективу схвалили звіт директора, професора Романа Василишина про підсумки діяльності ННІ лісового і садово-паркового господарства за 2024 рік та намітили пріоритетні завдання на 2025 рік.

Голова профбюро ННІ лісового і садово-
паркового господарства Сергій Дударець

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook