Викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних наук та кафедри філософії та міжнародної комунікації відвідали Лекторіум для НПП ЗВО в Дипломатичній академії України

December 18, 2024

17 грудня 2024 року викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних наук  та кафедри філософії та міжнародної комунікації гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України відвідали Лекторіум для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, який проводила Дипломатична академія України.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся директор Дипломатичної академії України Геннадій Надоленко. Який зауважив, що він радий бачити молодь, фахівців серед стажерів та співробітників Дипломатичної академії України та наголосив на тому, що в контексті євроінтеграційного процесу він радий, що науково-педагогічні працівники долучені до Лекторію і має надію на подальшу співпрацю. У планах Дипломатичної академії такі зустрічі зробити на постійній основі як одну із основ перспективної співпраці.

Ірина Єфремова, заступниця директора Департаменту ЄС і НАТО МЗС України у своїй доповіді зупинилася на структурах Ради ЄС, з якими безпосередньо працює Департамент щодо вступу України до ЄС. Пані Ірина наголосила, що студенти-міжнародники можуть пройти стажування в Департаменті та, на перспективу, заповнити вакансії, які сьогодні є в МЗС.

Заступник директора Департаменту ЄС і НАТО МЗС України Максим Ємельянов свій виступ присвятив ретроспективі і нинішньому етапу євроатлантичної інтеграції, окресливши роль Ради Україна-НАТО. Наявність цієї структури дозволяє здійснювати кризові комунікації і позачергові засідання. Аргументами запрошення України до НАТО є підтвердження незворотності її вступу; геополітична ясність; відповідь на силу; підсилення переговорної позиції. Пан Ємельянов підкреслив, що укладення безпекових угод з 27 країнами є не альтернативою, а тільки доповненням. Як і пані Ірина, спікер зазначив, що його відділ зацікавлений в амбітній молоді, яка швидко реагує і прагне доєднатися до роботи.

Заступниця директора Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ірина Шум повідомила про ключові напрями розвитку публічної дипломатії України. Вона висвітила реалізацію головних ініціатив, зокрема формування Глобальної коаліції українських студій, перекладу книг українських авторів іноземними мовами. За її словами, перевагою культурної дипломатії є те, що засобами мистецтва можна легше і зрозуміліше донести важливі ідеї до зарубіжної авдиторії. Ірина Шум підкреслила важливість залучення студентської молоді до цього процесу.

Учасники заходу поставили ряд запитань лекторам і внесли ряд пропозицій. Спікери давали розгорнуті відповіді, тому Лекторіум став надзвичайно пізнавальним та конструктивним. У підсумку і організатори, і присутні виявили бажання продовжити співпрацю, визначивши чергове засідання Лекторіуму на початок 2025 р.

          

          

          

 

 

 

Вікторія Хвіст,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook