Кафедра фізичної культури і спорту

Гостьові лекції

   В рамках проведення науково-практичного семінару "Науково-інформаційний супровід професійної підготовки фахівців в кризових умовах" відбулась гостьова лекція для здобувачів вищої освіти спеціальності Фізична культура і спорт доктора педагогічних наук, професора Надії Довгань (завідувачка кафедри олімпійського і професійного спорту Чорноморського національного університету імені Петра Могили). За згодою лектора матеріали (відеозапис вступного слова та основні презентаційні матеріали) розміщено для подальшого ознайомлення та застосування у процесі підготовки фахів спеціальності. Колектив кафедри фізичної культури і спорту на чолі із завідувачем кандидатом педагогічних наук, доцентом Миколою Костенком та студенти щиро дякують Надії Юріївні за фаховість, активну підтримку за співпрацю у здійсненні професійної підготовки фахівців спеціальності Фізична культура і спорт.

Презентація 

Відео

 

   12 травня 2025 року відбулося гостьове практичне заняття від відомого футболіста володаря Кубку УЄФАЄвгена СЕЛЕЗНЬОВА, який у своєму майстер-класі звернув увагу на поглиблення практичних навичок із техніко-тактичної підготовки футболістів. Ознайомив студентів із методикою тренувань на професійному рівні та мотивацію майбутніх тренерів і спортсменів до вдосконалення. Студенти мали змогу дізнатися про особистий шляхЄвгена СЕЛЕЗНЬОВАу футболі, ознайомилися із такими особливостями підготовки футболіста як, психологія переможця, мотивація та роль дисципліни. У межах майстер-класу студенти наочно побачили приклад тренувального заняття від видатного спортсмена і отримали поради щодо кар’єри у футболі.
 
Фото
 
 
Гостьова лекція від провідного фахівця Експертної служби України для здобувачів ОПП Фізична культура і спорт
19 червня 2025 року для здобувачів освітньо-професійної програми Фізична культура і спорт на запрошення доктора педагогічних наук, професора Наталії Терентьєвої відбулась гостьова лекція з актуальних питань регулювання вживання психоактивних речовин, зокрема у сфері фізичної культури і спорту. Лекцію проводив Олександр Замошець заступник завідувача лабораторії досліджень матеріалів речовин і виробів ДНДЕКЦ МВС України; фахівець, який має вищий кваліфікаційний клас судового експерта; автор (співавтор) підручників, посібників, інструктивних та методичних напрацювань галузі експертизи матеріалів речовин та виробів; член проектних / робочих груп із розробки низки законів, постанов, розпоряджень, стратегій України, наприклад: Закон України Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори (1995, із змінами і доповненнями), Постанова КМУ від6.05.2000 № 770 Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; Постанова КМУ від 3.06.2009 № 589 Про затвердження порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, та контрою за їх обігом; Розпорядження КМУ від 4.07.2012 № 534-р Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції створення систем моніторингу ситуації у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; Постанова КМУ від 13.05.2013 № 333 Про затвердження порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я; Розпорядження КМУ від 28.08.2013 № 735-р Про схвалення Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 р. та ін.
Було акцентовано увагу на ергогенних засобах (які при вживанні можуть підвищити силу, витривалість, відновлення, склад тіла або рівень енергії спортсмена, що призводить до покращення продуктивності та переваги над конкурентами); контролюючих органах та відповідальності спортсменів і тренерів за порушення антидопінгових правил
Наголошено на окремих аспектах Всесвітнього антидопінгового кодексу, Забороненого спискуWADA(List of Prohibited Substances and Methods), Закону України Про антидопінгову діяльність у спорті, діяльності Національного антидопінгового центру, який реалізує чинне законодавство щодо антидопінгової діяльності.
Окремо окреслено класифікацію засобів допінгу у спорті: стимулятори, наркотичні анальгетики, анаболічні стероїди, діуретики, пептидні гормони та їх аналоги, допінг крові, фармакологічні, хімічні і фізичні маніпуляції.
  
Фото
Тези виступу
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook