Громадський форум із захисту прав селян на землю

30 листопада 2019 року
     26 листопада 2019 р. в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся громадський форум на тему «Право селян на землю: чи убезпечить земельна реформа селянсько-фермерське господарювання в Україні».

    У вітальному слові директор цього Інституту академік НАН України Валерій Геєць з повагою звернув увагу присутніх на усталену позицію колективу НУБіП, зокрема очільника університету Станіслава Ніколаєнка, у справі захисту прав селян. Адже прийняття Верховною Радою України у першому читанні проекту Закону України № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» може призвести до катастрофічних наслідків не тільки для українського села, а й економіки країни у цілому. Україна ризикує втратити свою національну ідентичність. Норми вищезазначеного законопроекту спрямовані на знищення селянства, відсторонення його від основного засобу виробництва – земель сільськогосподарського призначення та перетворення сільського населення з господаря на власній землі у найманого працівника…. Свою стурбованість вказаними процесами, разом із головою Моніторингової місії з прав людини Верховного комісара ООН з прав людини в Україні, Європейським координатором Via Campesina, представниками наукової спільноти, громадських організацій, практикуючими фермерами, виразили представники Національного університету біоресурсів і природокористування України – завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права ім. академіка В.З. Янчука, доктор юридичних наук, професор, Володимир Єрмоленко та професор цієї ж кафедри, доктор юридичних наук, професор Олена Гафурова.

    Професор В.М. Єрмоленко звернув увагу присутніх на можливі ризики при відміні заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, зокрема у частині набуття права на землю іноземцями та великими корпораціями, статутний фонд яких без виключень містить іноземний капітал, а також на прогалини у чинному законодавстві, які створюють реальні перешкоди у набутті права власності на такі землі саме українськими селянами-землеробами. У свою чергу, професор О.В. Гафурова вказала, що функціонування обігу таких земель, насамперед, має бути спрямоване на забезпечення доступу до них українського селянина та захист його прав. Ці вчені взяли активну участь у напрацюванні шляхів вирішення зазначеної проблеми.

 


Олена Гафурова,
професор кафедри аграрного, земельного та
екологічного права ім. акад.В.З. Янчука
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook